'Festivalin 8. Gününde 500 Bini Yakaladık'

'Festivalin 8. Gününde 500 Bini Yakaladık'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bu yıl 7'ncisini düzenledikleri "Uluslararası Büyük Ankara Festivali" kapsamında bir rekora imza attıklarını ve 8 günde 500 bin başkentliyi ağırladıklarını bildirdi.

Başkentlilerin festivale gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Gökçek, "Festivalin 8. gününde 500 bini yakaladık. Biz 21 günde 1 milyonu yakalıyorduk, 8 günde 500 bini yakaladık. Festivalin kapanışına kadar 500 bin kişiyi de geçeceğini ümit ediyoruz. İlginin mükemmel olduğunu söyleyebilirim. Rekorumuz bu sene bir günde 93 bin kişi." dedi.

Festival süresince insanların eğlencenin her türlüsünü yaşama imkanını bulduğuna dikkati çeken Gökçek, "Dileyen konsere gelip dinliyor, orada neşeleniyor. Dileyen çocuklarıyla birlikte oyuncaklarla oynuyor, penaltı atıyor, bizim değişik gösteri gruplarımız var onları seyrediyor, hayvanların yaptığı gösterileri izliyor. Eğlencenin çeşidi o kadar çok ki buraya gelip de sıkılmak mümkün değil." ifadelerini kullandı.

"Türkiye normalleşiyor"

Festivali 6 yıl üst üste yaptıktan sonra 3 yıl ara vermelerinin nedenine de değinen Gökçek, "Son 3 yıldır, Türkiye'deki anormal şartlar dolayısıyla biz festivalimizi yapamıyorduk. Bu sene festivalimizi yapmamızın nedeni, 'Artık her şey normale döndü, Türkiye normalleşiyor.' Bunun mesajını vermekti. Bunun da mesajını verdiğimizi düşünüyorum." diye konuştu.

Melih Gökçek, geleneksel hale getirdikleri festivali önümüzdeki yıllarda da ilave eğlencelerle sürdüreceklerini kaydetti.

Festivalde 22 sanatçı

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen festivalde, 18 ülkeden halk dansları topluluklarının gösterileri, akrobasi ve animasyon gösteri gruplarının etkinlikleri, donan heykeller, jonglör, palyaço, pandomim ve benzeri gösteriler ile sergi ve konserler başkentlilerin beğenisine sunuldu.

Festival kapsamında sevilen sanatçılar Işın Karaca, Emre Aydın, Funda Arar, Uğur Işılak, Sinan Akçıl, Ferhat Göçer, Serkan Kaya, Ceyhun İsmailov, Demet Akalın, Alişan, Serdar Ortaç, İrem Derici, Mustafa Ceceli, Gülşen, İsmail Türüt, Ankaralı Coşkun, Mustafa Taş, İbocan, Hüseyin Kağıt sahne alırken, festival bugün Linet, Seccad Mehmedi ve Nihat Doğan konserleriyle sona erecek.