Erol Evgin 50. sanat yılını kutladı

Erol Evgin 50. sanat yılını kutladı

Türk pop müziğinin duayenlerinden Erol Evgin, sanat hayatının 50. yılını dün akşam Zorlu PSM'de düzenlenen görkemli bir konserle kutladı.

Hazırlıkları aylar öncesinden başlayan konserini "Yaşadım Yıldızlar Şahidimdir" isimli şarkısıyla açan Erol Evgin'in, repertuarında yer verdiği; "Eski Günler", "Bizim Tango", "Delilah" isimli şarkılardaki görkemli sahne oyunları, izleyenlerden büyük alkış aldı. Erol Evgin, konuklarını Firuz İsmailov yönetimindeki orkestrası eşliğinde büyülü bir yolculuğa çıkarırken; sanatçının çocukluğundan, bugününe dev ekranda yayınlanan özel görüntüler müzikseverleri kimi zaman gülümsetti, kimi zaman da duygulandırdı.

EROL EVGİN OĞLUYLA AYNI SAHNEYİ PAYLAŞTI

Erol Evgin, 50. yıl gala konserinin ilk bölümünün sonunda; "Atalarımız, armut dibine düşer derler. Bizde de öyle oldu. Kendi bestesiyle karşınızda Murat Evgin" sözleriyle kendisi gibi müzisyen olan oğlu Murat Evgin'i, sahneye davet etti. Alkışlar eşliğinde sahneye çıkan Evgin, "Baba, beni armut diye anons ettiğin için teşekkür ederim." diyerek önce tüm konukları güldürdü, ardından da şunları söyledi: "Sanıyorum bu sadece benim için değil, hepimiz için böyle; O'nu sadece iyi şarkı söylediği için, yakışıklı olduğu için değil, nezaketin zayıflık sayıldığı günümüzde hala böyle nazik kaldığı ve duruşunu 50 yıldır bozmadığı için seviyoruz." dedi.

Kaynak: Sözcü