Elif Tutka'nın “Müdahil” sergisi açıldı

Elif Tutka'nın “Müdahil” sergisi açıldı

Sevil Dolmacı Art Consultancy, genç sanatçı Elif Tutka'nın ilk kişisel sergisi "Müdahil"in açılış davetinde sanatseverleri bir araya getirdi.

11 Nisan Perşembe akşamı açılan sergide Elif Tutka, optik kurgularla doğada var olan ögeleri birleştirerek insanoğlunun doğayla olan ilişkisini gerçekçi ve somut bir bakış açısıyla eserlerine yansıtıyor. Sanatçı, var oluş ve yok oluş kavramlarını insan ve doğanın uzun soluklu ilişkisi üzerinden yorumluyor.

2010 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Resim Bölümü'nden mezun olan Tutka, 2015 yılına kadar Ekrem Yalçındağ Atölyesi'nde sanatçı asistanı olarak görev aldı. Tuval üzerine akrilik ve yağlıboya tekniklerini kullanan sanatçı, daha önce karma sergilerde eserleriyle beğeni kazandı.

Elif Tutka, kendi üretimlerinin yanı sıra televizyon dünyasının ünlü oyuncularından Pınar Deniz, Demet Özdemir, Seda Güven, Öznur Serçeler, Açelya Topaloğlu, Zeynep Çamcı, Ceyda Ateş, Ceyda Kasabalı ve Melissa Yıldırımer ile ortak olarak ürettiği eserleri de sanatseverlerin beğenisine sundu.

Tanınmış isimlerle birlikte üretilen eserlerin satışından elde edilecek gelirin bir kısmı Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'na (TEGV) bağışlanıyor.

Sergi 5 Mayıs'a kadar ziyaret edilebilir.

Kaynak: Aydınlık