“Downton Abbey” filminden ilk fragman!

“Downton Abbey” filminden ilk fragman!

Ekranların en iyi dizilerinden biri olan "Downton Abbey" dünyası, yolculuğuna beyaz perdede devam ediyor. İzleyicilerini 1925 yılına götürecek olan "Downton Abbey" filminden ilk fragman paylaşıldı. Film, 2015 yılındaki Noel bölümünün kaldığı yerden devam edecek.

Michelle Dockery, Hugh Bonneville, Maggie Smith gibi isimlerin başrolünde yer alacağı filmin fragmanında, kral ve kraliçenin Downton malikânesine geleceği öğreniliyor. İzleyici, bu ziyaret için büyük bir hazırlığa girişen malikânede yaşanan heyecana tanık oluyor.

Dizinin konusu ise şöyleydi: Downton Malikânesi'nde yaşayan Crawley Ailesi ve malikâne çalışanlarının hayatını hikayesinin odağına alan dizi, 1912'den itibaren başlayarak, 20'lere kadar uzanıyor. Grantham Kontu Robert Crawley ailesi ile mutlu bir hayat sürdüğünü düşünürken her şey, 15 Nisan 1912'de Titanik'in buzdağına çarpması ile birlikte bir daha eskisi gibi olmayacak şekilde değişir. Crawley Ailesi iki üyesini çarpışmada kaybetmiştir.

Filmin oyuncu kadrosunda yer alan isimler arasında "Aşk Engel Tanımaz", "Ayı Paddington", "Frankeinstein" filmleriyle tanınan Hugh Bonneville, dizide Lady Mary Crawley rolüyle kamera karşısına geçen Michelle Dockery, dizinin Violet Crawley'si Maggie Smith'in yanı sıra "Harry Potter" serisinin Dolores Umbridge'i Imelda Staunton, Geraldine James, David Haig, Tuppence Middleton, Penelope Wilton yer alıyor. "Downton Abbey" filminin yönetmen koltuğuna ise "Sex and The City", "30 Rock", "Six Feet Under" gibi önemli yapımların yönetmenliğini üstlenen ayrıca "Downton Abbey"nin bazı bölümlerinin yönetmenliğini yapan Michael Engler oturuyor. Filmin senaryosunu ise Julian Fellowes kaleme aldı.

Dönem filmi "Downton Abbey"nin Türkiye'deki izleyicileriyle ne zaman buluşacağı henüz belli değil. Ancak yurt dışında 13 Eylül'de sinemalarda gösterilmeye başlanacak.

Kaynak: www.beyazperde.com