Contemporary Istanbul Yeni Ekibiyle 14. Edisyonuna Hazırlanıyor

Contemporary Istanbul Yeni Ekibiyle 14. Edisyonuna Hazırlanıyor

İstanbul'un önemli sanat fuarı Contemporary Istanbul (CI), eylül ayındaki 14. edisyonu öncesinde ekibine yeni isimleri dahil etti.

Contemporary Istanbul'un sanat direktörlüğünü bu yıl Anissa Touati, 'Plugin' sergisinin küratörlüğünü ise Esra Özkan üstleniyor. Türkiye'de bir ilkin gerçekleştirileceği 'Recent Acquisitions I / Collectors' Stories' sergisinin küratörlüğü ise Hasan Bülent Kahraman tarafından yapılacak.

Sanat Direktörü olarak atanan Fransız bağımsız küratör ve sergi düzenleyicisi Anissa Touati, 14. Contemporary Istanbul'un genel estetiğini ve kavramsal vizyonunu belirlemekten sorumlu olacak. Touati, CI ekibiyle birlikte çalışmayı dört gözle beklediğini ifade etti ve "14. Contemporary İstanbul'da Akdenizlilik kavramı üzerinde düşünecek, geçmişten günümüze kadar Akdeniz havzasının bütünleşik doğasını keşfe çıkacağız." dedi.

 "Heyecan duyuyoruz"

CI Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli ise şunları söyledi: "Anissa Touati ile birlikte çalışacak olmaktan heyecan duyuyoruz. Fuar alanında ilham verici ve ufuk açıcı yeni fikirlerin yer alması için çaba gösteren Contemporary Istanbul, bunun yanında kentin genelini kapsayan kültür programının sürekli zenginleştirilmesi için de çalışmayı sürdürüyor."

CI sanat fuarı kapsamında düzenlenecek 'Plugin' sergisinin küratörlüğünü bu yıl Esra Özkan üstleniyor. Bu yıl yedincisi gerçekleştirilecek olan 'Plugin', uluslararası bir sanat fuarının geleneksel formatı içinde yeni medyanın farklı sunum olasılıklarını araştıran bir sergi. CI 14. yılında 'Recent Acquisitions I / Collectors' Stories' sergisiyle Türkiye'de bir ilki de gerçekleştirecek olan, küratörlüğünü Hasan Bülent Kahraman'ın üstlendiği sergi Türkiye'nin önde gelen koleksiyonerlerinin son dönemde satın aldıkları sanat eserlerini CI'19 fuar alanı içerisinde bir araya getirecek.

14. Contemporary Istanbul 12-15 Eylül tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Rumeli Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Kaynak: Sözcü