“Çizgi ve Sahaf Günleri” Kadıköy'de

“Çizgi ve Sahaf Günleri” Kadıköy'de

Kadıköy'ün ilk uluslararası festivali KADFEST, 40 sahafın katılımıyla, 22-27 Ağustos tarihleri arasında "Çizgi ve Sahaf Günleri"yle devam edecek.

İstanbul Kadıköy Lisesi ve Kadıköy Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri'nin bahçesinde yapılacak festivale; kitap koleksiyonerleri, çizgi roman, manga, karikatür yayıncıları ve sanatçılar katılacak. "Çizgi ve Sahaf Günleri" Avusturya'nın ünlü Kunst Karikatür Müzesi yöneticisi Gottfried Gusenbauer, gazeteci ve çizgi roman uzmanı Didier Pasamonik, kartpostal koleksiyoncusu Sarkis Karamanuk ile Kahire ve Bulak baskıları kitap koleksiyoncusu Aly Abdelwahab Elsayed gibi birçok sanatçıyı ağırlayacak.

Festival alanında Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi ve Gençlik Sanat Merkezinden öğrenci ve öğretmenlerin katkılarıyla müzik dinletileri gerçekleşecek. Kadıköy Belediyesi'ne bağlı kültür merkezleri Barış Manço Kültür Merkezi (BMKM), Barış Manço Müze Evi, Yeldeğirmeni Sanat Merkezi, Karikatür Evi, Gençlik Sanat Merkezinin yanı sıra Bayan Yanı gibi Kadıköy'deki özel mekânlar da hafta boyunca festival kapsamındaki sergilere ev sahipliği yapacak.

Kaynak: Cumhuriyet