Ceylan Atuk'tan özel bir sergi

Ceylan Atuk'tan özel bir sergi

İsviçre'de başladığı sanat eğitimine, Türkiye'de ağırlıklı olarak resim üzerine çeşitli atölyelerde yaptığı çalışmalarla devam eden, ardından 2000 yılında Bilgi Üniversitesi'nde aldığı fotoğrafçılık eğitimi ile tamamen fotoğrafa yönelen Ceylan Atuk, son 5 yıllık çalışmalarından özel bir seçkiyi sergiliyor.

Ceylan Atuk'un görünmeyeni ön plana çıkartarak, kadını ait olduğu konuma yerleştirdiği "Gizli Özne" ve "Zamanın bize sunduğu tek gerçek 'an'dır ve an ister uykuda ister uyanık olsun, bir insanı insan yapan ve onu biricik kılan düşlerle şekillenir." diyerek özetlediği "Düş Dünyam" fotoğraflarından oluşan özel seçkisi, 14 Haziran'dan 14 Temmuz'a kadar Teşvikiye'de yer alan 44A Sanat Galerisi'nde sanatseverlerle buluşuyor.

Çektiği fotoğrafları kendi hikâyeleri ile birleştirip, özel photoshop teknikleri ile zenginleştiren Atuk, fotoğrafları üzerine varak, boya gibi farklı malzemeler de uyguluyor. Özellikle paslanmaz çelik, diasec ve mat kâğıt üzerinde çalışmalar yapıyor. Fotoğraf tutkusu sayesinde dünyayı dolaşan, iki kez Contemporary İstanbul'da ve Paris Fotofever Fuarı'nda eserleri sergilenen ve satılan Atuk, 2019 sonbaharında sunacağı, küresel sorunlara gönderme yapacak olan büyük ve anlamlı projesinin hazırlıkları için yoğun bir çalışma içinde.

Kaynak: Sözcü