Bu Kampta Yeni Sinemacılar Yetişiyor

Bu Kampta Yeni Sinemacılar Yetişiyor

Gençlik ve Spor Bakanlığınca bu yıl ilk kez düzenlenen "Sinema Kampı"nda, 18-25 yaş arası gençler sinema eğitimi alıyor.

Mersin-Silifke Fatih Sultan Mehmet Gençlik Kampı'nda gerçekleştirilen proje kapsamında, başvurular arasından iki grup halinde seçilen yaklaşık 300 gence, 5'er hafta boyunca teorik ve uygulamalı dersler veriliyor.

"Sinema Kampı"nda, ünlü isimlerle söyleşilerin yanı sıra sinema teknik atölyesi, kurgu-montaj, görsel sanatlar atölyesi, oyunculuk atölyesi ve yönetmenlik atölyesi alanlarında eğitimler düzenleniyor.

Erkek adaylar için 24 Temmuz'da başlayan "Sinema Kampı"nın son haftasına girilirken, katılımcı gençler gruplar halinde bir yandan kendi yazdıkları tiyatro oyunları ve kısa filmleri hayata geçiriyor, diğer yandan TRT Belgesel için hazırlanan ve Birinci Dünya Savaşı'nı konu edinen belgeselin çalışmalarında yer alıyor.

Projeyle sanata duyarlı ve sinemanın geleceğine katkı sağlamak isteyen gençlerin profesyonel anlamda sinemayı öğrenmesinin yanı sıra hem eğlenceli vakit geçirmeleri hem de hayatlarına yeni bir yön vermeleri hedefleniyor.