Bu Hafta 9 Film Vizyona Giriyor

Bu Hafta 9 Film Vizyona Giriyor

"Türk İşi Dondurma"

Can Ulkay'ın yönettiği "Türk İşi Dondurma", Birinci Cihan Harbi patlak verdiğinde yaşadıkları Avustralya'dan Milli Mücadele'ye katkı vermeye çalışan iki arkadaşın hikâyesini beyaz perdeye taşıyor.

Filmin yapımcılığını "Ayla", "Müslüm" ve "Çiçero"ya imza atan Mustafa Uslu'nun üstlendiği filmde Ali Atay, Erkan Kolçak Köstendil, Şebnem Bozoklu, Will Thorp, Marleen Mathews ve Caner Kurtaran'ın rol alıyor.

"Güven"

Sefa Öztürk yönetmenliğindeki "Güven", geçmişin izlerinin tazelenmesi ve yeni olaylara gebe olmasının akabinde, bir çiftin karşılıklı yitirmeye başladığı güven duygusunu ve aile bağlarının kopuşunu konu ediniyor.

Dram türündeki filmin başrollerinde Bülent Çolak, Serkan Keskin, Feride Çetin ve Ahmet Kaynak bulunuyor.

"Marid"

Kemal Özdemir'in yazıp yönettiği korku türündeki "Marid"in oyuncu kadrosunda Onur Bilgin, Hilal Anay, Mustafa Mutlu ve Adem Uçar yer alıyor.

Film, reddedemeyecekleri bir bedelle şehre uzak bir köyde restorasyon işi alan mimar, mühendis ve tekniker üç arkadaşın, keşif için gittikleri dağ köyündeki eski evde yaşadıkları olaylar etrafında dönüyor.

"Sokağın Çocukları"

"Sokağın Çocukları" filminin yönetmen koltuğunda Faik Ahmet Akıncı oturuyor. Filmin senaryosunu ise yönetmen Akıncı ile Kasım Uçkan kaleme alıyor. Barınaklarda sahiplenilmeyi bekleyen, sokaklarda yaşamak zorunda kalan ya da sahiplenilen hayvanları ve onların insanlarla olan ilişkilerini konu edinen film, sokak hayvanlarına hem yapılan iyiliği hem de kötülüğü yönetmenin kadrajıyla anlatıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Metin Keçeci, Faik Ahmet Akıncı, Belma Mamati, Burhan Sırmabıyık yer alıyor.

"İstilâ Altında"

Vera Farmiga, John Goodman, Madeline Brewer, Machine Gun Kelly, Alan Ruck, Kiki Layne, D.B. Sweeney, Ben Daniels ve Ashton Sanders'ın başrolünde oynadığı "İstilâ Altında" adlı filmin yönetmen koltuğunda Rupert Wyatt oturuyor.

Bir Şikago mahallesinde geçen bilim kurgu türündeki film bölgelerinin dünya dışı bir güç tarafından işgal edilişinin ardından geçen 10 yıl sonra gezegenlerini geri almak için mücadele veren insanları konu alıyor.

"Güzel Oğlum"

Timothee Chalamet ve Steve Carell'in başrolünde yer aldığı "Güzel Oğlum" madde bağımlısı bir genç ve babasının yaşadıklarını babanın gözünden beyaz perdeye taşıyor.

Steve Carell ile Timothee Chalamet'e Maura Tierney, Christian Convery, Oakley Bull ve Kaitlyn Dever'ın eşlik ettiği yapımın yönetmenliğini Felix van Groeningen üstleniyor.

"Kadavra"

Diederik Van Rooijen yönetmenliğindeki korku filmi "Kadavra", kimliği belirsiz ve şüpheli bir kadavranın morga getirilişi sonrasında eski polis memuru Megan'ın yaşadıklarını konu ediniyor.

Senaryosunu Brian Sieve'nin kaleme aldığı filmde Shay Mitchell, Grey Damon, Kirby Johnson, Nick Thune ve Louis Herthum rol alıyor.

"Kıyamet"

Victor Danell'in yönettiği Christoffer Nordenrot, Lisa Henni, Magnus Sundberg, Yngve Dahlberg, Pia Halvorsen ve Krister Kern'ın rol aldığı "Kıyamet" insanlığın büyük tehlikede olduğu bir zamanda birbirlerinin gençlik aşkı olan iki gencin tüm zorluklara rağmen yeniden bir araya gelmesini anlatıyor. Film aşk, dram ve aksiyonu bir arada sunuyor.

"Mucizeler Parkı"

Dylan Brown'un yönettiği haftanın animasyon filmi "Mucizeler Parkı", yaşıtlarından farklı özelliklere sahip küçük bir kız olan June'un hayallerindeki eğlence parkını kurtarmak için dostları ile birlikte verdiği mücadeleyi anlatıyor. June, ormanda çıktığı gezinti esnasında sihirli bir dünyanın kapılarını aralıyor.