Bu hafta 9 film vizyona girecek

Bu hafta 9 film vizyona girecek

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta biri yerli olmak üzere 9 film, sinemaseverlerle buluşacak. İşte o filmler:

"BİR ZAMANLAR... HOLLYWOOD'DA"

Dünyaca ünlü yönetmen Guentin Tarantino'nun merakla beklenen yıldızlar geçidi filmi "Bir Zamanlar... Hollywood"da, hit bir dizide oynamış bir erkek TV aktörünün film sektörüne girmeye çalışmasını anlatıyor.

Rick Dalton, bir televizyon filmi aktörüdür. Dalton'ın başarılı bir western dizisi bulunmaktadır. Ancak Rick, kendini televizyondan uzaklaştırıp film sektörüne adım atmak istemektedir. Onun dublörü olan Cliff Booth ise bu konuda ona katılmaktadır. Ancak ikilinin yaşlarının ilerlemesiyle birlikte Hollywood'taki şansları da azalmaktadır.

Hollywood'un yeni gözdelerinden olan Sharon Tate ise Rick'in komşusudur. Ancak Hollywood'un ışıltılarla dolu ve pervasız akışı, Tate'in ve dört arkadaşının Charles Manson tarikatı tarafından katledilmesiyle kesilecektir...

Filmin oyuncu kadrosunda Leonardo Di Caprio, Brad Pitt ve Margot Robbie boy gösteriyor.

"KOD ADI: ANGEL"

Gerard Butler, Morgan Freeman ve Lance Reddick'i buluşturan aksiyon yüklü "Kod Adı Angel", düzenlenen bir suikastın sorumlusu olarak görülen bir adamın kendisini aklamak için verdiği mücadeleyi konu ediyor.

Gizli servis üyesi Mike Banning, Başkan Allan Trumball'un korumalığını yapmakla görevlidir. Başkan Trumball'un hayatını tehdit eden bir Hava Kuvvetleri saldırısının yaşanması, Banning'in hayatının değişmesine neden olur.

Banning, Hava Kuvvetleri'nin yaptığı uçuşun ortasında terörist saldırıların hedefi haline gelir. Yaşanan saldırının ardından ise karalama kampanyasının hedefinde Mike Banning vardır. Başkana düzenlenen suikastın sorumlusu olarak gösterilen Banning, gerçekleri ortaya çıkarmaya kararlıdır. Ancak bunu yapması pek de kolay değildir.

Banning, bir yandan saldırının ardındaki isimleri ortaya çıkarmaya çalışırken bir yandan da kendi ajansından ve FBI'dan kaçmak zorunda kalır.

"KORKU HİKÂYELERİ"

André Øvredal'ın yönetmen koltuğunda oturduğu "Korku Hikâyeleri", Halloween gecesinde terk edilmiş bir kasabada bulunan bir grup gencin başına gelenleri konu ediyor.

1968 yılının Amerikası'nda değişim rüzgârları yaşanıyordur. Bellows ailesinin gölgesi, kasabanın çevresinde gezinmeye devam ediyordur. Bellows ailesinin malikânesi, kasabının uç bölgesinde bulunuyordur. Sarah ise bu ailenin sırlarla dolu genç üyesidir.

Kızın yaşamı korkunç hikâyelere konu olacak kadar sır doludur. Sonunda ise bir grup genç tarafından kitaba dökülmüş olan bu hikâyeler keşfedilir. 

Sonrasında ise bir anda bu hikâyeler gerçeğe dönüşmeye başlayacaktır.

"ONLINE VAHŞET"

İspanya yapımı korku filmi "Online Vahşet", bir uygulama ile milyonlarca insanın önünde işkenceye maruz kalan bir grup gencin hikâyesini konu ediyor.

Berlin'e yerleşecek olan Alex, gitmeden önce arkadaşları ile bir veda gecesi planlar. Alex'e veda etmek için bir araya toplanan gençler için gece gayet güzel başlar ancak bir süre sonra beklenmedik olaylar yaşanır.

Framed adındaki bir uygulama ile internet bağlantısı olan herhangi bir mobil cihaz üzerinden canlı yayın yapılabilmektedir. Uygulamada her şey sansürsüz bir şekilde yayınlanmaktadır ve kullanıcılar daha fazla izleyici kitlesine sahip olmak için her şeyi yapmaya hazırdır: Şiddet, tecavüz ve daha fazlası...

Alex ve arkadaşları da eğlenceli başlayan gecenin sonunda kendilerini Framed'de yayınlanan bir vahşetin içinde bulur. Türlü işkencelere maruz kalan gençlerin görüntüleri, büyük bir etki yaratır. Dakikalar içinde onlarca kullanıcı, gençlere uygulanan vahşeti izlemektedir.

Gençler ise milyonlarca izleyicinin önünde, kendilerini bu ölüm oyunundan kurtarmayı başarmak için kıyasıya bir mücadele verecektir.

"ACELE BABA ARANIYOR"

Komedi tutkunlarını salonlara bekleyen "Acele Baba Aranıyor", Fransa'da yaşayan mülteci çocukların yaşadıkları zorlukları mizahi bir yolla anlatıyor.

Damien, ilkokulda öğretmenlik yapan ve sessiz, sakin bir yaşam süren genç bir adamdır. Bir gün, öğrencilerinden Bahzad adında bir çocuğun, ebeveynlerinin geçmişi nedeniyle sınır dışı edileceğini öğrenir. Öğrencisinin sınır dışı edilmesine üzülen Damien, çocuğun ülkede kalması için neler yapabileceğini düşünür.

Damien, avukat olan kız kardeşi Melanie'nin de yardımıyla Bahzad'ın babası olduğunu söyleyerek onu nüfusuna geçirir. Damien, Bahzad'ı sınır dışı edilmesini engellese de onun gibi birçok çocuğun olduğunu fark eder.

Kurtarılması gereken çocuklar için bir şeyler yapmaya karar veren Damien ve kardeşi Melanie, bürokrasinin sınırlarını zorlamaya başlar.

"ÖLÜM OYUNU: SON KURBAN"

Yönetmenliğini Christopher Wells'in üstlendiği "Ölüm Oyunu: Son Kurban", hafızasını geri kazanmaya çalışan bir adamın korku yüklü hikâyesini konu ediyor.

Garret, henüz on yaşındayken ailesinin Vermont'taki tatil evinde yaşanan travmatik bir olaydan sonra hafızasını kaybeder. Garret'ın onuncu yaş gününde yaşanan olay, onun tüm yaşamını etkiler.

Aradan geçen yılların ardından olay gününe ait birkaç anı hatırlamaya başlayan Garret, hafızasından silip attığı bu olayı ortaya çıkarmaya karar verir. Genç adam, hafızasını geri kazanmasına yardımcı olacağına düşündüğü için kız arkadaşı ile birlikte ailesinin tatil evine gitmek için yola koyulur. Ancak Garret'ın hatırlamaya çalıştığı şey, onun hayatının tamamen değişmesine neden olacaktır.

"JURASSIC HAV HAV"

Animasyon tutkunları ve minik sinemaseverlerle bu hafta buluşan "Jurassic Hav Hav", dünyayı kurtarmak bir araya gelen Star Paws ekibinin maceralarını konu ediyor.

Star Paws takımı geri döndü çünkü bu sefer tüm galaksi büyük bir tehlike altında. Marlon Butterpaws adındaki şeytani bir kedi, evreni yok etmeye çalışıyor.

Star Paws ekibi, Butterpaws'ı bulup onu durdurmak ve dünyayı kurtarmak için zorlu bir mücadeleye girişmek zorunda kalacak.

"RENKLİ PENGUENLER"

Bu hafta vizyona giren bir diğer çocuk filmi "Renkli Penguenler", çökmekte olan buzul tabakasında mahsur kalan penguenleri kurtarmakla görevlendirilen araştırmacıların hikâyesini konu ediyor.

Nick ve Sammy adlı iki sevimli Troll, galaksiler arası uzay araştırmacısıdır. İkili, kendilerine verilecek ilk görevin heyecanı içerisindedir. Küçük bir penguen, çökmekte olan bir buzul tabakasında mahsur kalmıştır. Küçük penguenleri kurtarmakla görevlendirilen Nick ve Sammy'nin, bunun için Dünya adında uzak bir gezegene gitmesi gerekmektedir.

Vakit kaybetmeden yola koyulan araştırmacılar, yol boyuncu Dünya'da yaşayan hayvanlar hakkında yeni şeyler öğrenir. Zamana karşı yarışmak zorunda olan Nick ve Sammy, penguenleri kurtarıp gezegenlerine geri dönmeyi başarabilecek midir?

"SAR BAŞA"

Berk Alan'ın yönetmenliğini üstlendiği "Sar Başa", üniversite sınavına bir gün kala hafızasını kaybeden bir gencin yaşadıklarını konu ediyor.

Ussal, üniversite sınavlarına hazırlanmakta olan bir gençtir. Moda tasarımcı olmak isteyen abisi, kuzenleri, basketbol antrenörü Kürşad ve müzisyen olmak isteyen Sabri ile aynı evi paylaşan Ussal'ın başına tam da sınavdan önce beklenmek bir şey gelir.

Uzun süredir hazırlandığı sınava bir gün kala talihsiz bir olay yaşayan Ussal, hafızasını yitirir. Yaşananlar karşısında ne yapacaklarını şaşıran ekip, Ussal'ın hafızasını geri getirmenin yolunu aramaya başlar. Gençler, bir ümit son yaşadıkları günü tekrar yaşatmaya çalışarak Ussal'ın hafızanı geri getirmeye çalışır.