Balkanlar'da Türk Sineması Günleri

Balkanlar'da Türk Sineması Günleri

T.C Prizren Başkonsolosluğu tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilecek Prizren Türk Filmleri Festivali, 8 Eylül Cuma akşamı, Balkanların en eski açık hava sinemalarından Lumbardhi Sineması'ndaki Gala Gecesi ile perdelerini açacak. Festivale Çağan Irmak ve Yiğit Özşener de katılıyor.

Prizren Türk Filmleri Festivali'nin gala gecesinde, Türk sinemasında gişe rekorları kıran filmlerin yönetmeni senarist Çağan Irmak ile usta oyuncu Yiğit Özşener de Kosovalı sinemaseverleri selamlayacaklar.

Festival programında Dedemin İnsanları ve Unutursam Fısılda filmleri gösterilecek olan Çağan Irmak, 9 Eylül Cumartesi günü Dokukino Sineması'nda 'Çağan Irmak Sineması' konulu bir söyleşiye de katılacak.

Balkanların en önemli belgesel ve kısa film festivallerinden 'Dokufest'e evsahipliği yapan 'Dokukino' sinemasında gösterilecek festival filmleri; Annemin Yarası, Eşkiya, Ekşi Elmalar, Tatlım Tatlım, Kelebeğin Rüyası, Olanlar Oldu, İftarlık Gazoz, Kalandar Soğuğu, Dedemin İnsanları, Unutursam Fısılda ve Tanrı Misafiri olacak.