“Babamın Şarkıları” Zorlu PSM'de

“Babamın Şarkıları” Zorlu PSM'de

Türk müzik tarihinin ana hatlarını belirleyen bestekar ve müzisyenlerden Münir Nurettin Selçuk'un küçük oğlu Selim Selçuk'un orkestrası, "Babamın Şarkıları" adlı etkinlikle 9 Haziran'da Zorlu PSM'de sahne alacak!

Dört yaşında Jirayir Arslanyan'dan piyano dersleri almaya başlayan Selim Selçuk, Galatasaray Lisesi'nde okurken bir yandan abisi Timur Selçuk'un orkestrasında davul ve perküsyon çalarak profesyonel hayata adım attı. İstanbul Gelişim Orkestrası'nda da çalmasının ardından Türk Müziği Devlet Konservatuarı'na geçen sanatçı, Kani Karaca'nın öğrencisi oldu. 1979-1983 arası yaşadığı New York'ta Brooklyn Müzik Konservatuvarı gibi yerlerde eğitim aldı ve 1983 sonrası kariyerine caz müzisyeni olarak devam etti. Amerika Birleşik Devletleri'ne ikinci gidişinde 10 yıl kadar kaldı ve Birdland, Auggie's, Bar 55, CBGB's, Pyramid Club, Downtime, Kingdom Hall, Don Hill's, Brownies ve Atlantic City gibi prestijli mekanlar ile Kopenhag-Tuborg Jazz Festivali, Baku Jazz Festival ve İstanbul Caz Festivali gibi festivallerde sahne aldı. Babası Münir Nurettin Selçuk'a dünya çapında hak ettiği tanınırlığı getirmeyi hedefleyen Selim Selçuk, TRT Müzik için "Babamın Şarkıları" adlı programı yapmaya, kurduğu Selim Selçuk Orkestrası'yla konserler vermeye başladı.

Bu unutulmaz gecede 20. yüzyılın en değerli Türk besteci ve icracılarından Münir Nurettin Selçuk'un unutulmaz eserleri; Selim Selçuk'un bir araya getirdiği sanatçılardan oluşan orkestra tarafından icra edilecek. "Babamın Şarkıları"; kanun, kemençe, tambur, piyano, klavye ve perküsyonlardan oluşan 6 kişilik enstrüman kadrosu ve 3 korist ile görkemli bir konsere dönüşürken bu etkinliğe özel Dilek Türkan ve Atakan Akdaş solist olarak sahne alacak.

Münir Nurettin Selçuk eserlerinin Selim Selçuk Orkestrası tarafından yorumlanacağı "Babamın Şarkıları", 9 Haziran'da Atlantis Yapım işbirliğiyle gerçekleştirilen Vestel #gururlayerli konserleri kapsamında Zorlu PSM'de!