Baba Sahne'den Oyun Yazma Yarışması

Baba Sahne'den Oyun Yazma Yarışması

Sahneye koyduğu oyunlar ve göz dolduran salonuyla İstanbul'un kültür-sanat hayatında kendisine oldukça önemli bir yer edinen Baba Sahne şimdi de "Oyun Yazma Yarışması" düzenliyor. Oyun yazarlarının teşvik edilmesi, tiyatro oyunu repertuvarının gelişmesi ve zenginleşmesi amacıyla bu yıl ilki düzenlenen "Oyun Yazma Yarışması"nın seçici kurulunda Seçkin Selvi, Ayşenil Şamlıoğlu, Özen Yula, Selen Korad Birkiye ve Tilbe Saran yer alıyor.

Başarılı oyuncu Şevket Çoruh'un yaklaşık 2 yıl boyunca büyük emek harcayarak ve tamamen kendi yatırımıyla kurduğu Kadıköy'deki tiyatrosu Baba Sahne'nin bu yıl ilki düzenlenecek Oyun Yazma Yarışması'nın teması, kadına şiddetin giderek artması nedeniyle "Kadın" olarak belirlendi.

Adayların en fazla 1 özgün eser ile başvurabileceği Oyun Yazma Yarışması'na, daha önce basılmamış ve sahnelenmemiş eserler kabul ediliyor.

Birincilik ödülünün 10 bin TL, ikincilik ödülünün 7 bin 500 TL, üçüncülük ödülünün ise 5.000 TL olduğu yarışma için başvuru formu www.babasahne.com adresinden temin edilebilir.

Son başvuru tarihi 17 Ocak 2020 olan yarışmada dereceye giren eserler; Afife Jale'nin Apollon Sineması'nda ilk sahneye çıktığı tarih olan 22 Nisan 1920'nin 100. yıldönümü anısına, 1 Nisan 2020'de Baba Sahne'de gerçekleşecek ödül töreninde açıklanacak.