Aspendos Opera ve Bale Festivali Yarın Başlıyor

Aspendos Opera ve Bale Festivali Yarın Başlıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından Antalya'da bu yıl 24'üncüsü düzenlenecek 'Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali', yarın Aspendos Antik Tiyatro'da 'Aida' operası gösterimiyle başlıyor.

Türkiye'nin ilk opera, bale festivali olan Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali, 23 Ağustos-4 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek. Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali, açılışını yarın antik tiyatroda Giuseppe Verdi'nin bestelediği 'Aida' operasıyla yapacak.

Varna operası başrejisörü Kuzman Popov'un rejisiyle yerli ve yabancı solistler de sahneye çıkacak. Orkestra şefliğini Borislav Ivanov'ın üstlendiği Aida'nın ilk temsilinde yabancı solist sanatçılar Viyana Devlet Operası'ndan Kamen Chanev, Varna Operası'ndan Dimitrinka Raycheva, Bolşoy Tiyatrosu'ndan Agunda Kulaeva ile Türkiye'den solist sanatçılar Murat Güney, Engin Suna, Şafak Güç, M. Burak Pektaş, Arzu Aydoğdumu sahneyi paylaşacak.