“Aslan Kral”dan rekor

“Aslan Kral”dan rekor

İlk olarak 1994 yılında yayınlanan ve yayınlandığı dönemde yediden yetmişe herkesin favori filmleri arasına girmeyi başaran Disney'in animasyon filmi "Aslan Kral", günümüz teknolojileri kullanılarak yeniden hazırlandı ve temmuz ayında vizyona girdi.

Vizyona girmesinden kısa bir süre sonra tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de çok ciddi bir sinemasever kitlesi tarafından izlenen ve rekor üzerine rekor kırmayı başaran film, şimdi yeni bir rekorun daha sahibi oldu.

2013 yılında yayınlandığında sinema sektörüne yıldırım gibi düşen ve dünyanın en çok hasılat yapan animasyon filmi olmayı başaran "Frozen" veya ülkemizde bilinen ismiyle "Karlar Ülkesi", o dönem 1,2 milyar dolar gelir elde etmeyi başarmıştı. Bu rekor şimdi, "Aslan Kral" tarafından kırıldı.

"Aslan Kral"ın 2019 versiyonu geçen hafta sonu itibarıyla brüt 1,3 milyar dolar elde ederek tarihin en çok kazanan animasyon filmi olmayı başardı.

Oyuncu kadrosunda dünyaca ünlü şarkıcı Beyonce'nin de yer aldığı "Aslan Kral", hâlâ vizyonda ve sahip olduğu bu rekoru iyiden iyiye artırmaya devam edeceğe benziyor.

Kaynak: www.webtekno.com