ART ANKARA Başladı

ART ANKARA Başladı

Türkiye'nin ve dünyanın birçok ülkesinin önemli galerilerini, sanatçılarını, sanatseverlerini, kurum ve kuruluşlarını Ankara'da bir araya getiren ART ANKARA Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı, 14 Mart'ta sanatseverlerin ziyaretine açıldı.

14 ülkeden galerinin, 41 ülkenin 750'den fazla sanatçısının 3 bin 5 yüzü aşan eserle katıldığı ART ANKARA, bu yıl da dört gün boyunca Ankaralıların buluşma noktası olacak gibi görünüyor.

Bu yıl "KADIN" ana temasıyla gerçekleştirilen fuarda kadınla ilgili çeşitli projelerin hayata geçirildiği standlar yerini alıyor.

Onur Ödülleri Açılış Töreninde Verildi

Fuarın açılış töreninde ressam Lütfi Günay'a "Sanatçı Onur Ödülü", Gebze Sanayi Bölgesi'ne "Sanata Katkı Onur Ödülü", Erimtan Müzesi'ne ise "Sanatçı Kurum Onur Ödülü" takdim edildi.

10 yıldır sanata katkı sunan Portakal Çiçeği Sanat Kolonisi 33 sanatçının 100 eseri ile fuarın ikinci katında özel bir seçkiyi sanatseverlerle buluşturdu.

ART ANKARA'ya Paralel Sergi

Bunun yanı sıra ART ANKARA Fuarı'na parelel olarak, Port Art Gallery'de "Port Art-5 Seçki" isimli bir sergi yapılacak. 1500'den fazla eserden oluşan müze koleksiyonun 750'sinin sergileneceği ilk seçki ve yerli-yabancı 121 sanatçıdan oluşan "Seçki Ankara" isimli sergi de 15 Mart günü sanatseverlerle buluşacak.

ART ANKARA Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı 17 Mart'a kadar saat 10.00 ile 20.00 arasında Ankara ATO Congresium'da ziyarete açık olacak.