Ankara Kitap Fuarı kapılarını ikinci kez açacak

Ankara Kitap Fuarı kapılarını ikinci kez açacak

Ankara Kitap Fuarı, kapılarını bu yıl ikinci kez başkentli okuyuculara açacak. Fuara; Rusya konuk ülke, İlya Boyasov konuk yazar, Beşir Ayvazoğlu ise onur yazarı olarak katılacak.

ATO Congreisum'da Eylül Fuarcılık tarafından 18-27 Ekim'de düzenlenecek fuarda, yaklaşık 300 yayın evi stant açacak. Fuar, her gün 10.00-20.00 saatlerinde ziyaret edilebilecek.

"ANKARA KİTAP SEVİYOR VE KİTAP OKUYOR"

Eylül Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Çayır, 16 yıllık geçmişi bulunan Ankara Kitap Fuarı'nın her senenin başında bir kez daha başkentlilere kapılarını açtığını söyledi.

Okurlardan gelen yoğun talep nedeniyle bu yıl ilk kez sonbaharda da fuar organize ettiklerini bildiren Çayır, "Ankara kitap seviyor ve kitap okuyor. Biz de Ankaralının kitaba, farklı yayın evlerine, yazarlara, konferanslara rahat ulaşabilmesini sağlamak açısından fuarı yılda iki kereye çıkardık." dedi.

Başkentlilerin kitaba ilgisinin yayın evlerinin cirolarına, satışlara ve imza günlerindeki yoğunluğa da yansıdığına işaret eden Çayır, özellikle hafta sonları ziyaretçi sayısının 100 bine ulaştığını dile getirdi.

"METREKAREYE DÜŞEN OKUYUCU SAYISI EN FAZLA OLAN  FUAR"

Remzi Çayır, Ankara Kitap Fuarı'nın, okuyucu ilgisi açısından Türkiye'de birinci olduğunu kaydederek, "Okullara afiş dağıtmaya gittiğimizde öğretmenlerin, öğrencilerin gözleri ışıldıyor. İlgi çok. Metrekareye düşen okuyucu sayısı en fazla olan kitap fuarı, Ankara Kitap Fuarı." ifadelerini kullandı.