Altın Portakal'dan gençlere destek

Altın Portakal'dan gençlere destek

Bu yıl "Öze Dönüş" temasıyla gerçekleşecek Antalya Altın Portakal Film Festivali, 56'ncı kez Antalyalı sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. 26 Ekim - 1 Kasım 2019 tarihleri arasında düzenlenecek festival, Türkiye sinemasının geleceği olan gençlere desteğine devam ediyor.

ANTALYA'DA 100 ÖĞRENCİ

Bunlardan ilki, kültür, sanat ve sinema alanında bir gelecek düşleyen üniversite öğrencilerine, hayallerinin ilk adımlarını atmalarına imkân yaratmayı amaçlayan gençlik projesi Altın Portakal Sinema Okulu olacak. Festivalin bu yıl başlatacağı Okul, Türkiye'deki üniversitelerin radyo, televizyon, sinema, medya, iletişim ve görsel sanatlar bölümlerinde eğitim gören 100 öğrenciyi festivalin konuğu olarak Antalya'da ağırlayacak.

ULUSAL YARIŞMA DÖNÜYOR

Festivalde bu yıl Ulusal Yarışmalar ile birlikte, genç ve bağımsız sinemacılara olan maddi desteğimiz de geri dönüyor. Kısa ve belgeselci gençlere verilecek ödüllerin yanı sıra, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda ilk sinema filmiyle yarışan bir yönetmene de 100 bin TL para değerindeki Behlül Dal En İyi İlk Film Ödülü'nü yeniden festivale dâhil ediyor; genç ve bağımsız yönetmen, yapımcı ve senaristleri uluslararası film profesyonelleriyle buluşturan Antalya Film Forum'a destek de toplamda 450 bin TL para ödülüyle sürdürülüyor.

BAŞVURULAR İNTERNET SİTESİNDE

Altın Portakal Sinema Okulu'na başvurular, Türkiye'de radyo, televizyon, sinema, medya, iletişim veya görsel sanatlar bölümlerinde eğitim gören tüm üniversitelilere açık ve ücretsiz olacak. 26 Ekim - 1 Kasım 2019 düzenlenecek 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında düzenlenecek Okul'a katılmak isteyen öğrencilerin, kısa özgeçmişleriyle birlikte hayallerini ve Altın Portakal Film Festivali'ne neden katılmak istediklerini anlattıkları bir mektubu, antalyaff.com/tr adresindeki formu doldurarak paylaşmaları yeterli olacak.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in ev sahipliğinde düzenlenen 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin İdari Direktörlüğünü Cansel Çevikol Tuncer, yönetmenliğini Ahmet Boyacıoğlu üstlenirken, sanat yönetmenliğini Başak Emre, Antalya Film Forum'un yöneticiliğini ise Olena Yershova Yıldız yürütecek.