8. Benyamin Sönmez Klasik Müzik Festivali başlıyor

8. Benyamin Sönmez Klasik Müzik Festivali başlıyor

Viyolonselin dahi çocuğu Benyamin Sönmez'in adını ölümsüzleştirmenin yanı sıra yurt içi ve yurt dışından sanatseverleri klasik müziğin usta sanatçıları ile buluşturmak için düzenlenen Benyamin Sönmez Klasik Müzik Festivali, bu yıl sekizinci kez kapılarını sanat tutkunlarına açıyor. Festival, 27,28,29 Haziran tarihleri arasında Fethiye Beşkaza Meydanı'nda klasik müzik severleri bekliyor.

2011 yılında kaybettiğimiz viyolonselin dahi çocuğu Fethiye'nin yetiştirdiği değerli sanatçı Benyamin Sönmez'in adını ölümsüzleştirmek, anısını tazelemek, genç yetenekleri cesaretlendirmek ve yeni Benyamin Sönmez'lerin yetişmesine katkı vermek için yola çıkan Benyamin Sönmez Klasik Müzik Festivali, bu yıl 8'inci kez düzenleniyor.

Festival, Türkiye'nin ücretsiz tek klasik müzik festivali olma özelliğine sahip. 8. Fethiye Benyamin Sönmez Klasik Müzik Festivali; Fethiye Beşkaza Meydanı'nda akşam düzenlenecek konserlerle start alacak. Ayrıca Çalış plajı, D- Marin Göcek, Babadağ ve Kayaköy'de de saat 19.00'da düzenlenecek gün batımı konserleri ile Fethiyeliler müzik dolu 3 gün geçirecek.