Xi'den Ordu İnşasını Güçlendirme Vurgusu

Xi'den Ordu İnşasını Güçlendirme Vurgusu

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping dün, 13. Ulusal Halk Meclisi İkinci Toplantısı'nın Çin Halk Kurtuluş Ordusu delegasyonu oturumuna katıldı.

Aynı zamanda ÇKP Merkez Komitesi Genel Sekreterliği ve Çin Merkez Askeri Komisyonu Başkanlığını da yürüten Xi, delegelerin konuşmalarını dinledikten sonra ordu inşasına ilişkin "13. Beş Yıllık Planı"nın hayata geçirilmesini hızlandırmak için talimat verdi.

Xi, bu yıl ordu inşası ve gelişimine ilişkin "13. Beş Yıllık Planı" hayata geçirmek ve savunma ile ordu inşasının 2020 hedefli görevlerini gerçekleştirmek için kritik bir yıl olduğuna dikkat çekti.

Ordunun "Çin Rüyası"nı gerçekleştirme noktasından hareket etmesinin önemine vurgu yapan Xi, öngörülen hedefe zamanında ulaşmak için var güçle çalışılması gerektiğinin altını çizdi.

Xi, ordu inşasıyla ilgili "14. Beş Yıllık Planı" hazırlama çalışmalarının, ülkenin kalkınma, güvenlik ve askeri stratejilerinin taleplerine uyularak ve ordu inşasındaki mevcut durum ile uzun vadeli gelişme ihtiyaçlarının entegre bir şekilde göz önünde bulundurularak yapılması gerektiğini de kaydetti.