Xi'den 2019 Dünya İmalat Konferansı'na tebrik

Xi'den 2019 Dünya İmalat Konferansı'na tebrik

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, bugün Çin'in Anhui eyaletinin Hefei kentinde başlayan 2019 Dünya İmalat Konferansı'na tebrik mesajı gönderdi.

Xi mesajında, şu an küresel imalat sektöründe büyük bir devrim yaşandığına işaret ederek, bütün ülkelerin iş birliğini güçlendirmesinin, birbirinden deneyim öğrenmesinin ve yeni sanayi devriminin getirdiği fırsatları yakalamasının önemine vurgu yaptı. Xi ülkelerin ayırca, imalatın teknolojik inovasyon gücünü arttırarak, imalat sektöründe nitelik ve verimliliği arttırması gerektiğini belirtti.

Çin'in imalat sektörünü geliştirmeye büyük önem verdiğini aktaran Xi, inovasyona dayalı kalkınma stratejisinin kararlılıkla sürdürüldüğünü ve imalatın nitelikli gelişmesini hızlandırmanın modern ekonomik sistem inşası için önemli bir halka olarak görüldüğünü kaydetti.

Xi, Çin'in bütün taraflarla birlikte, imalattaki yeni teknolojik gelişimi ilerleterek, küresel imalatın nitelikli şekilde gelişmesini hızlandırmak ve ortak kazancı gerçekleştirmek için katkılarda bulunmaya hazır olduğunu dile getirdi.