Uluslararası e-ticaret fuarı Yiwu'da yapıldı

Uluslararası e-ticaret fuarı Yiwu'da yapıldı

2019 Uluslararası E-ticaret Fuarı, kısa süre önce Zhejiang eyaletinin Yiwu kentinde düzenlendi.

Etkinliğe Çin, ABD, Rusya, Japonya ve Güney Kore (Kore Cumhuriyeti) dâhil 10'dan fazla ülkenin hükümet yetkilileri ile e-ticaret alanında faaliyet gösteren işletmelerinden ve sektörel kuruluşlarından temsilciler katıldı.

Katılımcılar, küresel e-ticaret sektörünün gelişme eğilimini masaya yatırarak bu alandaki deneyimlerini paylaştı.

Fuar kapsamında düzenlenen konferans ve yuvarlak masa toplantılarında Alibaba ve JD gibi e-ticaret devlerinin temsilcileri, Kuşak ve Yol'un doğuracağı fırsatlar ve tüm dünyada engelsiz sınır ötesi erişimin yaratılması gibi konuları ele aldı.

Çin Hizmet Ticareti Derneği'ne bağlı e-ticaret komitesi başkanı Su Jun, fuarda yaptığı konuşmada, e-ticaretin ABD ve Çin'de gösterdiği ilerlemenin bazı gelişmekte olan ülkelerde de görüleceğini, Güney Asya'da Hindistan ile bazı Güneydoğu Asya ve Latin Amerika ülkelerinin bu alanda dev fırsatlarla karşılacağını belirtti.

Çin'de e-ticaretin mevcut durumuna da değinen Su Jun, 1 Ocak'ta resmen uygulamaya giren e-ticaret kanununun, iş ortamının iyileştirilmesi ile tüketicilerin hak ve çıkarlarının korunması için sağlam bir hukuki temel teşkil ederek, ülkede e-ticaretin sağlıklı gelişmesini hızlandırdığını ifade etti.

Uluslararası E-ticaret Fuarı, Çin Hizmet Ticareti Derneği'ne bağlı e-ticaret komitesi, Çin E-ticaret Hizmetleri Federasyonu (CECC) ve Yiwu yerel yönetiminin ortak organizasyonuyla 2014'ten bu yana her yıl sektör temsilcilerini buluşturuyor.