Çin'in Güneybatısı Jinshajiang Köprüsü ile Birbirine Bağlanıyor

Çin'in Güneybatısı Jinshajiang Köprüsü ile Birbirine Bağlanıyor

Çin Halk Cumhuriyeti Yunnan Eyaletin'de Huaping ilçesi ve Lijiang ilini birbirine bağlayacak Jinshajiang Köprüsü'nün inşası devam ediyor. Ana inşaat alanı 1386 metre olan asma köprü Çin'in güneybatısındaki Jinshajiang Nehri'nden geçecek otoyol projesinin önemli bir kısmını oluşturuyor.

Jinshajiang Nehri'nin her iki tarafındaki iki kuleyi birbirine bağlamak için tekneler yardımı ile gerilmiş iki ana halat yapım sürecine kılavuzluk edecek.

Köprü projesinde Müdür Yardımcılığı görevi yürüten Zhang Ping, iki kulenin birbirine bağlanmasının ardından işçilerin yardımcı halatlar ve ana köprü parçalarının yerleştirilmesine başlayacağını duyurdu. Köprünün yüzeyden yüksekliğinin 335 metre olacağı belirtildi.

"Bir Kuşak Bir Yol" girişimi için önemli yere sahip olan otoyol projesi, Yunnan ve Sichuan şehirleri arasında yeni bir ulaşım arteri görevi üstlenecek.

Otoyol inşasının tamamlanmasının ardından Sichuan Eyaleti'nin Lijiang ve Panzhihua illeri arasındaki 6 saat süren yolculuk süresi 2 saate inecek.

Köprünün yapımını, Hong Kong–Zhuhai–Macau Köprüsü'nün inşasından tanıdığımız, Çin İletişim ve İnşaat Şirketi tarafından yürütülüyor. Şirket dünyanın en büyük 500 şirketi arasında yer alırken, Hong Kong–Zhuhai–Macau Köprüsü ile köprü inşaatı konusunda yeni başarılara imza atmıştı.

Kaynak : Xinhua