Çin-Singapur Sanayi Bölgesi'nin 25. yıl dönümü

Çin-Singapur Sanayi Bölgesi'nin 25. yıl dönümü

Çin Başbakanı Li Keqiang ve Singapurlu mevkidaşı Lee Hsien Loong, Çin-Singapur Suzhou Sanayi Bölgesi'nin kuruluşunun 25. yıl dönümü vesilesiyle karşılıklı kutlama mesajları gönderdi.

Li Keqiang mesajında, Suzhou Sanayi Bölgesi'nin reformların derinleştirilmesine ve dışa açılmaya büyük bir cesaretle öncülük ettiğini belirtti.

Li, uluslararası ileri teknoloji ve yönetim deneyimlerini ithal etmenin yanı sıra, inovasyonu aktif şekilde hızlandıran Suzhou Sanayi Bölgesi'nin atılım niteliğinde ilerlemeler kaydettiğine ve Çin ile Singapur arasındaki karşılıklı yarara dayalı iş birliğini ilerletmede önemli rol oynadığına işaret etti.

Li, Suzhou Sanayi Bölgesi'nin kendi avantajlarıyla ticaret ortamını daha da iyileştirmesini; uluslararası ekonomik ve teknolojik iş birliğini hızlandırarak, bilimsel ve teknolojik inovasyon gücünü sürekli yükseltmesini; birinci sınıf yüksek teknoloji sanayi bölgesi olma yolunda ilerlemesini ve ülkenin nitelikli gelişimini hızlandırmak için daha büyük katkıda bulunmasını beklediğini ifade etti.

Lee Hsien Loong ise, Suzhou Sanayi Bölgesi'nin başarısının Singapur ile Çin arasındaki sıkı iş birliğini yansıttığını dile getirdi.

Singapurlu Başbakan ayrıca, bölgenin iki ülke arasındaki iş birliğini derinleştirmede öncülük rolünü sürdürmesini umduğunu dile getirdi.