Çin (Shanghai) Uluslararası Teknoloji Fuarı başlıyor

Çin (Shanghai) Uluslararası Teknoloji Fuarı başlıyor

Çin Halk Cumhuriyeti "Çin (Shanghai) Uluslararası Teknoloji Fuarı", 18-20 Nisan tarihleri arasında Shanghai Dünya Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Teknoloji inovasyonu ve ticaretine odaklanan fuara, Çin Halk Cumhuriyeti Fujian eyaleti, Almanya Saarland eyaleti ve İngiltere'den Liverpool şehri onur konuğu olarak katılıyor.

Fuar süresince yapay zekâ, ticaret, yaşam bilimleri ve diğer ilgili alanlarda altmışın üzerinde toplantı ve etkinlik düzenlenecek.

Fuara katılacak 27 yerli firma, büyük veri, entegre devreler ve akıllı üretim alanlarında en son başarılarını sergileyecek. Fuarda dikkat çeken firmalar arasında, insansız araç sistemleri geliştiren Beijing firmaları ve Hubei eyaletinden akıllı bir endüstriyel bulut (veri depolama) platformu da yer alıyor.

Shanghai Ticaret Komisyonu Direktörü Shang Yuying'e göre, bu yıl fuara denizaşırı ülkelerden yüzde 30 daha fazla katılım gerçekleşecek.

Sergiye 52.000'den fazla ziyaretçinin katılması bekleniyor.

Ülkedeki teknolojinin tek ulusal ticaret fuarı olan "Çin (Shanghai) Uluslararası Teknoloji Fuarı", Çin Halk Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı, Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi ve Şanghay Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenleniyor.

Fuar, dünyanın önde gelen teknolojilerini sergilemek, yenilik kaynaklarını toplamak aynı zamanda küçük ve orta ölçekli yenilikçi işletmeler arasındaki teknoloji alışverişini teşvik edici hale getirmek için kritik bir platform.

Çin Halk Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı istatistiklerine göre, teknoloji ithalat ve ihracat sözleşmelerinin toplam değeri, geçtiğimiz yıl Shanghai'da 14 milyar dolara yükseldi. Bu rakam 2012'den buyana yüzde 184,7 oranında artış göstermiş oldu.

Kaynak: China Daily