Beijing Daxing Havalimanı yatırımcıların gözdesi oluyor

 Beijing Daxing Havalimanı yatırımcıların gözdesi oluyor

Beijing Daxing Uluslararası Havalimanı Langfang Havacılık Ekonomik Bölgesi ile ilgili yatırımı teşvik konferanslarında bölgenin yatırım açısından sahip olduğu avantajlar anlatıldı.

Hebei eyaletine bağlı Shijiazhuang kentinde bugün düzenlenen konferanslarda, Beijing Daxing Uluslararası Havalimanı'nın Langfang Havacılık Ekonomik Bölgesi'nde gerçekleştirilecek toplam 37 milyar yuan değerindeki dört yatırım projesi imzalandı.

Küresel yatırımı teşvik konferanslarının Langfang Havacılık Ekonomik Bölgesi'nin yurt dışından iş çevrelerine tanıtılmasını, daha çok yatırımcının bölgeye gelmesini amaçladığı belirtildi.

Yatırım konferanslarının Beijing ve Shanghai gibi büyük kentlerin yanı sıra, ABD'de ve Avrupa'da havacılık sektörünün kalbinin attığı kentlerde düzenleneceği ifade edildi.

Toplam 150 kilometrekarelik bir alanı kapsayan Beijing Daxing Uluslararası Havalimanı Havacılık Ekonomik Bölgesi, Beijing, Tianjin ve Hebei bölgesindeki kapsamlı inovasyon ve reform pilot bölgesinin merkezinde yer alıyor.

Ekonomik bölgenin aynı zamanda, uluslararası temas merkezi ve ulusal havacılık bilimsel ve teknolojik inovasyon öncü bölgesi olarak işlev görmesi planlanıyor.