Alman basını Merkel'in titremesini tartışıyor

Alman basını Merkel'in titremesini tartışıyor

Son dönemde kameralar karşısında üç kez titreme nöbeti geçiren Almanya Başbakan Angela Merkel, ülkesinde endişeye neden oldu. Merkel'in sağlığı hakkında kuşkular dile getirilirken, programının da fazla yorucu olduğu vurgulandı.

Almanya'nın etkili gazetelerinden Bild, "Merkel çok mu fazla seyahat ediyor?" sorusunu gündeme getirirken, köşe yazarı Franz Josef Wagner da "Sevgili oturan Şansölye, sizi Danimarka Başbakanı için yapılan karşılamada otururken görmek kalbimi kırıyor. Güçlü olmak isteyen birini görüyoruz ve o titriyor." ifadelerini kullandı.

HERKESTEN FAZLA SEYAHAT EDİYOR

Bild, bu hafta 65 yaşına giren Merkel'in yurt dışı seyahatlerini de derledi. Habere göre, sadece bu yıl Merkel 21 gezi gerçekleştirdi. Karşılaştırma yapan Bild, 41 yaşındaki Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un 17, istifasını sunan İngiltere Başbakanı Theresa May'in ise 16 kez yurt dışına çıktığını vurguladı.

2005 yılından beri koltukta olan Angela Merkel, başlıca Batı demokrasileri arasında 'en uzun süre görevde kalan lider' unvanına sahip. Merkel, 2021 yılında yapılması planlanan parlamento seçimlerinin ardından görevi bırakmayı düşünüyor.

Kaynak: Sputnik Türkiye