Gürsel Tekin'den CHP'ye Eleştiri

Gürsel Tekin'den CHP'ye Eleştiri

CHP eski Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Kılıçdaroğlu ve merkez yönetimini topa tuttu. CHP'de adayların demokratik yöntemle seçilmediğini söyleyen Tekin, "CHP'de adaylar objektif kriterlere göre belirlenmedi." dedi.

Geçen hafta sosyal medya hesabından CHP adaylarının demokratik yöntemle belirlenmediğini söyleyen Tekin, açıklamalarına bugün devam etti. CHP'den adaylar objektif kriterlere göre belirlenmesi gerekirdi ama öyle olmadı diyen Tekin, her seçim çevresinde farklı kriter ortaya konuldu, anketlerde önde çıkan arkadaşlar aday gösterilmedi dedi.

Hayatını İstanbul'a vermiş ben dahil, birçok arkadaşımın görüşleri alınmadı diyen Tekin, "CHP'nin oy kazanmasından ve başarısında başka kriterler devreye girdi." eleştirisinde bulundu.

Muharrem İnce'nin olağanüstü kurultayına destek verenlerin CHP'nin aday sürecinden elendiğini söyleyen Tekin, "kişisel tercihler ve ölçütler maliyetsiz değildir." diyerek 1 Nisan için "Hiçbir koltuk başarısızlık üzerine kurulamaz." mesajı verdi.