Çin'den Avrasya ülkeleriyle iş birliği vurgusu

Çin'den Avrasya ülkeleriyle iş birliği vurgusu

2019 Avrasya Ekonomik Forumu bugün Shaanxi eyaletinin merkez kenti Xi'an'da başladı. Forumda Avrasya ile iş birliğinin genişletileceği vurgulandı.

Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Siyasi Bürosu Üyesi ve Başbakan Yardımcısı Hu Chunhua forumun açılış törenine katılarak bir konuşma yaptı.

Hu Chunhua, konuşmasında, Çin'in Avrasya ülkeleriyle el ele vererek 2. Kuşak ve Yol Uluslararası İş Birliği Forumu'nda varılan görüş birliklerini hayata geçirmeye hazır olduğunu ifade etti.

İki tarafın ticaret iş birliği boyutunu artıracağını, karşılıklı yatırımların ve altyapı alanında kapsamlı bağlantının kuvvetlendirileceğini söyleyen Hu, inovasyon alanında yeni iş birliği noktaları geliştirilerek, mevcut iş birliğinin yeni seviyeye taşınacağını kaydetti.

Hu Chunhua, Çin ekonomisinin istikrarlı büyüdüğüne dikkat çekerek, dışa açılma politikasının sürdürüleceğini ve böylece Avrasya ülkelerine yeni fırsatlar sağlanacağını söyledi.

Başbakan Yardımcısı Hu, Avrasya ülkelerine Avrasya Ekonomik Forumu platformundan etkin şekilde faydalanmaları çağrısında da bulundu.