“Bu bir savaş değil, terörle mücadele”

“Bu bir savaş değil, terörle mücadele”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı bir canlı yayında, Barış Pınarı Harekâtı'na ilişkin açıklamalarda bulundu.

Soylu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

"Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtı'ndan avantajları ve dezavantajları var. İstihbarat açısından şu an çok iyiyiz. Dezavantajı, stratejik müttefiklerimizin 30 bin TIR takviyesi var.

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin çok iyi planladığı, şu ana kadar da bütün planlamaları kendi ölçeği içerisinde yürüttüğü bir harekâtın içerisindeyiz.

Hem PKK/PYD hem de Halkların Demokratik Partisi (HDP) kendine bir yer buldu. Bu durumu savaşla nitelendirdi. Bu teröristleri temizlemeye yönelik bir harekâttır. Onların söylediği yer, bizim harekât yaptığımız yerin içinde değildir.

Türkiye'nin sivilleri korumaya yönelik hassasiyetini, terör örgütü kullanmaya çalışmıştır ama uluslararası alanda hiçbir eleştiriye maruz kalmadık.

"BU BİR SAVAŞ DEĞİL, TERÖRLE MÜCADELE"

Bu bir savaş değil. Bu bir terörle mücadele. Sınır ötesi harekât. Türkiye, teröristlere ait bir kampı yok etmek üzere kendi adına meşru bir harekâtın içerisinde. Uluslararası alanda meşru bir harekatın içerisinde.

Bu harekâtın temel hedefi, Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı ve bizim etrafımızdaki sınırlarımızın, coğrafyamızın karşı karşıya kaldığı terörü tasfiye etmektir."