“ABD samimiyetsizdir”

“ABD samimiyetsizdir”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hesabından paylaştığı Kerbela mesajında, bazı acıların üzerinden asırlar geçse de inanmış gönülleri yakıp kavurduğunu bildirdi. Kerbela'da yaşanan vahşetin hafıza kayıtlarından çıkmadığını ve çıkmayacağını kaydetti.

Hz. Hüseyin'in, "Zilleti kabul edenlere yazıklar olsun." sözünü hatırlatan Bahçeli, mesajında Suriye'nin kuzeyindeki terör örgütü PKK/YPG'ye silah sevkiyatı yapan Amerika Birleşik Devletleri'ni (ABD) eleştirdi.

Bahçeli, mesajında şunları söyledi:

"Fırat'ın doğusuna yuvalanmış teröristleri, Hüseyni mücadele ruhuyla tesirsiz hale getirip, milli bekamızı güvenceye kavuşturmak önümüzdeki en temel gündemdir. Güvenli bölge, ortak devriye derken insanlık düşmanlarına hâlâ silah sevkiyatı yapan ABD ise samimiyetsizdir. Kerbela'dan sızan kanı dindirmenin yolu, bölgesel huzur ve güvenliğin sağlanması, kahramanca ve korkusuzca harekete geçmeye bağlıdır. Yezid'in kaybetmesi için Hz. Hüseyin'in birlik ve beraberlik çağrısı Türk milletinin müdahalesiyle tesis ve temin edilmelidir. Öncelikle Efendimiz Hz. Muhammed'e, şehadetinin 1380'inci yılında Hz. Hüseyin'e, Kerbela şehitlerine, Ehl-i Beyt'in aziz büyüklerine selat-ü selam olsun diyor, mukaddes anılarını hürmet ve rahmetle yad ediyorum."

Bahçeli, mesajının sonunda bugün Irak'ın Kerbela şehrinde, Aşure merasiminde yaşanan izdiham sonucunda hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara şifa diledi.