Çin Uluslararası İthalat Fuarı Birçok Ülkenin Ortak Eseridir

Çin Uluslararası İthalat Fuarı Birçok Ülkenin Ortak Eseridir

Bu yılın Kasım ayında düzenlenecek ilk Çin Uluslararası İthalat Fuarı ülke içi ve dışından büyük ilgi görüyor. Çin Ticaret Bakanı Zhong Shan, fuarın Çin'in başlattığı ve birçok uluslararası örgüt ile ülkenin ortaklaşa katıldığı bir uluslararası fuar olduğunu belirterek bu fuarın sadece Çin'in solosu olmadığını ve birçok ülkenin bir araya gelerek oluşturduğu çok sesli bir koro olduğunu kaydetti.

2017 yılının Mayıs ayında Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Kuşak ve Yol Uluslararası İş Birliği Forumu'nda yaptığı konuşmada, 2018 yılından itibaren Çin Uluslararası İthalat Fuarı'nı düzenleyeceklerini ilan etmişti.

Zhong Shan, bugün 13. Çin Ulusal Halk Meclisi (ÇUHM) 1. Toplantısı kapsamında düzenlenen basın toplantısında, fuarın yılda bir kere düzenleneceğini ve ilk fuarın 5-10 Kasım 2018 tarihlerinde Çin'in Shanghai kentinde gerçekleştirileceğini ifade etti.

Birinci Çin Uluslararası İthalat Fuarı'na 60 ülkenin davet edilmesinin planlanmış olduğunu dile getiren Zhong Shan, ancak gelinen son noktada 120'den fazla ülke ve bölgeden şirketlerin fuara başvurduğuna ve dünyanın her yerinden yaklaşık 150 bin alıcının fuara katılacağına işaret etti.