2 milyon 300 bin haneye daha 1000'er liralık destek

2 milyon 300 bin haneye daha 1000'er liralık destek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2 milyon 300 bin haneye daha 1000'er liralık destek verileceğini bildirdi.

Bakan Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün kamuoyuna duyurduğu ve yeni tip koronavirüsle (Covid-19) mücadele için ikinci faz sosyal yardım programının detaylarını açıkladı.

2 milyon 111 bin haneye geçtiğimiz hafta 1000'er lira nakdi destek verildiğini hatırlatan Selçuk, "Söz konusu destek programının ikinci fazının başlayacağı müjdesini Sayın Cumhurbaşkanımız dün kamuoyu ile paylaştı. Bu kapsamda; ikinci fazda hâlihazırda sosyal yardım alan ve birinci fazda dağıtılan 1000 TL'lik destekten faydalanmamış, 2 milyon 300 bin haneye 1000'er lira nakdi destek vereceğiz. Birinci fazda olduğu gibi vatandaşlarımızın herhangi bir başvuruda bulunmasına gerek olmayacak ve yardımlar evlere götürülecek." bilgilerini paylaştı.

Bakan Selçuk, sosyal yardımlarda üçüncü fazın da hazırlıklarının yapıldığını aktardı. Üçüncü fazda da ilk iki yardımdan faydalanmamış ihtiyaç sahibi hanelere 1000'er lira destekte bulunacaklarını belirten Selçuk, "Üçüncü faz sosyal yardımdan, daha önce bu yardımdan faydalanmamış haneler faydalanacak ve söz konusu başvurular e-devlet üzerinden yapılacak. Koronavirüs tedbirlerinden olumsuz etkilenmiş, ihtiyaç sahibi tüm kesimlere el uzatacağız." ifadelerini kullandı.

Selçuk, üçüncü fazın başvuru sürecinin ayrıca duyurulacağını da belirtti.