YouTube abone sayılarını tam olarak göstermeyecek

YouTube abone sayılarını tam olarak göstermeyecek

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi YouTube, kısa süre önce kanalların gerçek zamanlı abone sayısını görüntülemede değişikliğe gideceğini duyurmuş, kanalların gerçek zamanlı abone sayılarını artık yuvarlak sayılarla ifade edeceğini açıklamıştı.

Örneğin bir YouTube kanalının 5 milyon 500 bin abonesi varsa, kullanıcılar bu abone sayısını 5.5M olarak görecek. Bu sayede, artık bir kanalın anlık olarak kaç abone kazandığı veya kaybettiği görülemeyecek.

Yeni gelen bilgilere göre YouTube, tam abone sayılarını gizleme güncelleştirmesini bu ay içinde yapmaya hazırlanıyor. Şirketten yapılan açıklamaya göre bu özellik, içerik üreticilerinin sadece kendi videolarına odaklanmasını ve takipçi sayısı üzerinden baskı yaşamamalarını sağlayacak.

Bazı kanallar abone sayılarını bu şekilde gösterme imkânına zaten sahip, fakat YouTube bunu daha yaygın ve tek tip bir uygulama haline getirmek istiyor. YouTube'un abone sayılarını yuvarlayan yeni uygulaması, bu ay içinde kademeli olarak bütün kanallara gelecek.

Kaynak: www.ensonhaber.com