WhatsApp, Facebook ve Instagram bu kez fena çöktü

WhatsApp, Facebook ve Instagram bu kez fena çöktü

Sosyal medya devi Facebook'un ana uygulaması, WhatsApp ve Instagram, son dönemde yaşanan erişim sıkıntılarına bir yenisini daha ekledi. Üstelik bu kez yaşanan sorun öncekilere benzemiyor. Erişim sorunu verilerine göre her 3 uygulama da Avrupa başta olmak üzere çok ciddi sorunlar yaşıyor.

Modern iletişim araçlarının büyük bir kısmını tekelinde bulunduran Facebook'un giderek sıklaşan erişim sorunları artık kullanıcıların canını sıkmaya başladı. Artık her hafta Facebook'un sahip olduğu 3 ana platformun en az bir kere çöktüğü haberini sizlere aktarıyoruz.

Daha önce yaşanan erişim sorunun merkezi genelde ABD ve Asya ülkeleriyken, Downdetector.com verilerine göre bu kez Avrupa merkezli çok ciddi bir sorun yaşanıyor.

FACEBOOK ÇÖKTÜ MÜ?

Downdetector.com'da yer alan Facebook erişim sorunu haritasına göre, yapılan sorun bildirimleri Türkiye çevresinde yoğunlaşıyor. Bulgaristan, Yunanistan, Sırbistan, Makedonya, Gürcistan, Azerbeycan ve Ermenistan'da erişim sorunları yaşandığı görülüyor. İstanbul'dan da en az Kıbrıs ve Bakü'den olduğu kadar şikâyet var.

INSTAGRAM ÇÖKTÜ MÜ?

Facebook'a benzer şekilde ancak Avrupa ülkelerinde daha çok hissedilen Instagram erişim sorunu söz konusu. Instagram'ın daha geniş çapta bildirim alması, kullanıcı sayısıyla doğrudan ilişkili olabilir. Masaüstü Instagram sürümünde sorun yaşanmadığı, ancak mobil uygulamada "akış yenilenmiyor" benzeri sorunların devam ettiği söyleniyor.

WHATSAPP ÇÖKTÜ MÜ?

WhatsApp'daki erişim sorunu Facebook ve Instagram uygulamalarına kıyasla daha global. Zira Brezilya'dan da yapılan geri bidirimler var. Geri kalan sorunlar ise yine Avrupa ve çevresine yoğunlaşıyor.

Tüm bu detaylar haricinde, her 3 uygulama için Japonya ve Endonezya bölgelerinden de şikâyetler mevcut.

Kaynak: www.webtekno.com