Twitter'da bildirimlere “sessiz” özelliği geliyor

Twitter'da bildirimlere “sessiz” özelliği geliyor
İnternet üzerindeki en yaygın sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, yeni bir özelliği test ediyor gibi görünüyor. Bir tweet attığınız zaman bu tweetin etkileşimlerini size haber vermek için gönderilen bildirimler, kullanıcının isteğine göre sessize alınabilecek.
 
Jane Manchun Wong isimli bir uygulama araştırmacısı, şu anda yayınlanmayan özelliklerin verilerini incelerken yeni bir özelliği fark etti. Twitter'ın Android uygulamasında tweetleriniz için bir sessize al seçeneğini kullanıcılara sunan özellik, kısa süre önce keşfedildi. Üzerinde bir çizgi bulunan çan işareti simgesi, uygulamada bildirimler sekmesi altında bulunuyor.

Bildirimler sekmesi altında bulunan bu simgeye basıldığı zaman kullanıcılara üç farklı seçenek veriliyor. Bu seçenekler sonucunda kullanıcılar bildirimleri 1, 3 ya da 12 saat boyunca kapatabiliyor. Tabii ki istenildiği zaman bildirimler sekmesinden bildirimler kontrol edebiliyor. Buradaki özellik sayesinde yalnızca telefonunuzun bildirim çubuğuna bildirimlerin gelmesi engelleniyor.

 Bu özelliğin ortaya çıkmasının ardından Twitter ile irtibata geçen DigitalTrends, özelliğin gelip gelmeyeceğine dair bir soruyu Twitter sözcüsüne yöneltti. Twitter sözcüsü "Ekibimiz her zaman kişisel deneyimi geliştirecek özellikler düşünüyor. Şu an için test edilen bu özelliklerle ilgili ilerleyen zamanlarda bilgileri paylaşacağız." ifadelerini kullandı.

Kaynak: www.webtekno.com