Tesla, elektrikli denizaltı arabasının tasarımını paylaştı

Tesla, elektrikli denizaltı arabasının tasarımını paylaştı

"Çılgın Hırsız 2" filminde ajanın arabası, denizaltına dönüşebiliyordu. 1977 yapımı James Bond filmi "The Spy Who Loved Me"de de bir Lotus Esprit'nin suyun altına girdiğini görülüyordu. Elon Musk, o arabayı 900 bin dolara satın almıştı. Şimdi Tesla, benzer özellikte bir otomobil tasarımına sahip.

Musk, yakın zamanda Tesla'nın benzer şekilde suyun altında gidebilen ve yolda da kullanılabilen bir otomobil üzerinde çalıştığını söyledi. James Bond'un aracı gerçekte hiçbir zaman üretilmedi ve Eclipse hiçbir zaman suyun altında gidebilen bir araç olmadı. Yine de Elon Musk tarafından satın alınan Bond arabası, Tesla yazılımında kendine yer buldu.

Musk, Tesla'nın kendi denizaltı araba tasarımı olduğunu söyledi. CEO, 2019 hissedarlar toplantısında akuatik bir otomobil yapıp yapmadıkları sorulduğunda, gerçekten de bir denizaltı araba tasarımları olduğunu belirtti. Musk, çok detaya girmese de James Bond filmindeki aracın gerçekten çalışanının yapılabileceğini, yalnızca aracın biraz büyütülmesi gerektiğini söyledi.

Kaynak: www.webtekno.com