Spotify'a “hikâyeler” özelliği geliyor

Spotify'a “hikâyeler” özelliği geliyor

Snapchat'in birkaç yıl önce birdenbire popülerleşmesi, Facebook'un hazineyi fark etmesine ve Snapchat'in "24 saat içinde kaybolan gönderi" formatını Instagram'a eklemesine neden olmuştu. Facebook, "Hikâyeler" adlı bu özelliğin Instagram'da fazlasıyla tuttuğunu görünce Facebook, Messenger gibi uygulamalarına da getirdi. İlerleyen zamanlarda ise YouTube'dan Tinder'a kadar pek çok uygulamada bu özellik görülmeye başlandı.

Frogaranaman adlı Reddit kullanıcısı tarafından aktarılan bilgiye göre dünyanın en büyük çevrimiçi müzik servisi olan Spotify, Instagram Hikâyeler benzeri bir özelliği kendi uygulamasına getiriyor. "Storyline" adı verilen özellik, Spotify'ın "şimdi oynatılıyor" ekranının altında Instagram Hikâyeler benzeri kartların açılmasıyla sonuçlanıyor. Sanatçılar tarafından paylaşılan bu kartlarda istenen şarkı ve müzisyen hakkında bilgi alınabiliyor.

Instagram'daki "Hikâyeler" özelliği genellikle kullanıcıların anlık paylaşımları için kullanılıyor. Spotify ise kendi "Hikâyeler" özelliğini sanatçılara özel hale getiriyor. Üstelik bu hikâyelerde sanatçıların anlık paylaşımları yerine bilgi kartları bulunacağından daha "faydalı" bir özellik olabilir. Kullanıcıların bu özellikten ne kadar faydalanacağı ise meçhul çünkü çoğu kullanıcı Spotify uygulamasını kullanırken gözü cihaz ekranında olmuyor.

Kaynak: www.webtekno.com