SanalUzman İTÜ Kariyer Zirvesi'19'da

SanalUzman İTÜ Kariyer Zirvesi'19'da

Online iş platformu SanalUzman.com'un Genel Müdürü Niyazi Bekiroğlu, 19 Şubat 2019 tarihinde İTÜ Elektrik Elektronik Fakültesi, SDKM Konferans Salonu'nda düzenlenecek "Dijital Çağda Kariyer ve Yetenek" Kongresi'19'da konuşmacı olarak katılacak. Bekiroğlu konuşmasında; ilerleyen dönemde nasıl yeteneklere ihtiyaç duyulacağı, yapay zeka ve Robotix'ten dolayı değişen yetenekler, fütüristlerin çizdiği gelecek dünyası ve meslekler gibi noktalara değinecek.

Tam zamanlı personel çalıştırmayı tercih etmeyen veya projeleri için uzman bulmakta zorlanan işverenlerle, serbest çalışan (freelance) uzmanları bir araya getiren online iş platformu SanalUzman.com, İstanbul Teknik Üniversite'si (İTÜ) tarafından düzenlenen İTÜ Kariyer Zirvesi'19'a Kongre Sponsoru oldu.

Online iş platformu SanalUzman.com Genel Müdürü Niyazi Bekiroğlu, Zirve kapsamında 19 Şubat 2019 tarihinde İTÜ Elektrik Elektronik Fakültesi, SDKM Konferans Salonu'nda düzenlenecek "Dijital Çağda Kariyer ve Yetenek" Kongresi'19'da konuşmacı olarak katılacak.

"Dijital Çağda İnsan Kaynakları" konulu konuşmasında Bekiroğlu, ilerleyen dönemde nasıl yeteneklere ihtiyaç duyulacağı, yapay zeka ve Robotix'ten dolayı değişen yetenekler, fütüristlerin çizdiği gelecek dünyası ve meslekler gibi noktalara değinecek.

Zirve ile ilgili konuşan SanalUzman.com Genel Müdürü Niyazi Bekiroğlu, "Ölçek ayrımı yapmadan tüm kurumlar, ihtiyaç duyulan projeleri freelance sistemi ile çözme gayreti içinde. Bu nedenle yetkin uzmanlara olan ihtiyaç her geçen gün artıyor. İTÜ Kariyer Zirvesi'19'a katılarak geleceğin işgücüne sesleneceğimiz için mutluyuz. Gençlerimizle yakın zamanda daha da yaygın hale gelecek ekonomi modelleri, iş yapış biçimleri ve istenilen yetkinlikler ile ilgili veri ve öngörülerimizi paylaşacağız. Yapılan araştırmalara göre insan kaynakları yöneticilerinin yüzde 50'si, freelance çalışanları istihdam süreçlerine dahil etmeyi planlıyor. Biz de sunumumuzda dijital çağda nasıl insan kaynakları modelleriyle çalışılacağını anlatacağız" dedi.

Tam zamanlı personel çalıştırmayı tercih etmeyen veya projeleri için uzman bulmakta zorlanan işverenlerle, serbest çalışan uzmanları (freelancer'ları) bir araya getiren online iş platformu SanalUzman; yazılım, tasarım, çeviri, metin yazarlığı, reklamcılık, satış pazarlama, danışmanlık gibi birçok alanda proje bazlı iş imkânlarını sisteminde barındırıyor.