Microsoft, yeni korku oyunu “Blair Witch”i duyurdu

Microsoft, yeni korku oyunu “Blair Witch”i duyurdu

Microsoft'un yeni korku oyunu "Blair Witch", adını geçtiği mekân olan Blair Witch'ten alıyor. Çıkış fragmanında oldukça ürpertici bir oynanışı barındıran oyun, orijinal "Blair Witch" filminde de olduğu gibi bir ormanda yer alacak gibi görünüyor. Oyun, başlangıçta alışılmış macera oyunları gibi görünse de hemen yön değiştirip nefes kesen bir korku oyununa dönüşüyor.

Resmi basın yayınındaki notlarda şu açıklama yer aldı:

"Yıl 1996. Genç bir çocuk, Maryland Burkittsville yakınlarındaki Black Hills Forest'ta ortadan kayboldu. Siz de bu maceraya olaylı bir geçmişi bulunan eski polis memuru Ellis olarak katılacaksınız. Başlangıçta sıradan olan bu soruşturma çok kısa zamanda sonsuz bir kabusa dönüşecek. Siz, korkularınızla ve Blair Witch'le yüzleşirken gizemli bir güç, ormanın derinliklerinde peşinize düşecek."

Görünüşe göre oyunun tümünde, modern korku oyunları "P.T" ve "Outlast"te olduğu gibi birinci şahıs bir kamera perspektifi tercih edilecek. Blair Witch, ikisi de psikolojik korku oyunları olan "Layers of Fear" ve "Observer"ın geliştiricileri tarafından geliştirilecek.

Oyun, 30 Ağustos 2019 tarihinde Xbox One ve PC platformlarında oynanabilir olacak.

Kaynak: www.webtekno.com