Huawei Mate 30 ve Mate 30 Pro'nun tanıtım tarihi kesinleşti

Huawei Mate 30 ve Mate 30 Pro'nun tanıtım tarihi kesinleşti

Huawei'nin beklenen performans canavarı akıllı telefonlarının lansman tarihi kesinleşti.

Kısa süre önce Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy Note10 serisini tanıtmasıyla beraber artık tüm gözler Huawei'ye çevrildi. Yeni cihazlar hakkında açıklamalar yapan Huawei yöneticisi, yeni seriyi bekleyen kullanıcıları heyecanlandıracak bazı ipuçları paylaştı.

Huawei'nin Tüketici İş Yazılımları Departmanı Müdürü Dr. Wang Chenglu'nun yaptığı açıklamaya göre şirketin yeni amiral gemisi akıllı telefonları 19 Eylül tarihinde lanse edilecek. Yine Chenglu tarafından açıklanan başka bir bilgiye göre ise Mate 30 ve Mate 30 Pro, Huawei'nin yeni yonga seti Kirin 990'dan gücünü alacak.

5G modeme sahip olması ve dolayısıyla 5G bağlantılara destek vermesi beklenen bir Huawei Mate 30 yerine Aralık ayı dolaylarında piyasaya sürülebilecek bir Huawei Mate 30 5G modeli için söylentiler de bulunuyor.

Yuvarlak kamera modülü içerisinde tam iki adet 40 MP çözünürlüğünde kameraya sahip olacağı söylenen Huawei Mate 30 Pro için Dr. Wang Chenglu, Mate 30 serisinin Google Play Hizmetleri yüklü bir şekilde gelmeyeceğini sözlerine ekliyor.

Kaynak: www.webtekno.com