Fortnite, iOS'ta 500 Milyon Dolar Gelir Elde Etti

Fortnite, iOS'ta 500 Milyon Dolar Gelir Elde Etti

Popüler battle royale oyunu Fortnite, ilk çıktığı günden bu yana yükselişine devam ediyor. Oyun, iOS cihazlarda 500 milyon dolar gelire ulaştı.

Fortnite, geçen sene bütün rekorları altüst etti. Bilgisayarlarda ve konsollarda en yüksek geliri elde eden oyun olma başarısını gösteren Fortnite, iOS cihazlarda da rekor kırdı.

Özellikle ücretsiz olmasıyla milyonlarca kullanıcının ilgisini çeken Fortnite, iOS'ta en yüksek geliri elde eden 'Clash Royale' oyununu geride bırakarak, 500 milyon dolar gelire ulaşan ilk iOS oyunu oldu.

Fortnite, aynı zaman diliminde Android işletim sisteminden ise 100 milyon dolar gelir elde etti. Bildiğiniz gibi Fornite, Google Play mağazasında bulunmuyor ve sadece belirli üst seviye android telefonlarda oynanabiliyor.

Fortnite'ın, iPhone ve diğer iOS cihazlarda kazandığı 500 milyon doların, 320 milyon dolar gibi büyük bir kısmını Amerikalı oyuncular oluşturuyor.

Kısa süre önce EA Games tarafından yayılan başka bir battle royale oyunu olan Apex Legends, 3 günde 10 milyon oyuncuya ulaşarak Fortnite'tan daha hızlı büyüme göstermişti.

Kaynak: www.ensonhaber.com