En çok aranan kelimeler belli oldu

En çok aranan kelimeler belli oldu

İnsanların büyük bir çoğunluğu her gün internet üzerinden işlemler yapıyor. Bu bağlamda da en çok Google'ın kullanıldığını söylemek yanlış olmaz. İnternet kullanıcıları Google üzerinden yaptıkları aramalarla ihtiyaçları olan işlemleri yapabiliyor ya da aradıklarını bulabiliyorlar. Haziran ayının sona ermesiyle birlikte 2019 yılının ikinci üç aylık periyodu da sona erdi ve Google'da en çok yapılan aramalar listelendi. Yayımlanan listede ilginç sonuçlara ulaşıldı.

Yayımlanan veriler, Google'ın Trendler hizmeti kullanılarak oluşturuldu. Ancak az sonra bahsedeceğimiz veriler bir yüzdelik dilim şeklinde değil, arama hacmi index'ine göre hesaplandı. Dilerseniz 1 Nisan - 30 Haziran tarihleri arasında Google'da en çok aranan kelimelere daha yakından bakalım.

Listenin en dikkat çekici olan kısmı ilk iki sıra. Verilere göre, dünyada son üç ay boyunca en fazla "Facebook" kelimesi arandı. Aylık kullanıcı sayısı milyarları geçen Facebook'un neden bu kadar çok arandığı merak edilen bir nokta doğrusu. İnsanlar bu kadar sık kullanılan bir internet sitesini sık kullanılanlara eklemek yerine Google üzerinden arama yaparak Facebook'a erişiyorlar.

Listenin ikinci sırası da sebebi anlaşılamayan bir şekilde "Google". Verilere göre internet kullanıcıları Google arama motorunda "Google" araması yapıyorlar.

Bunların haricinde internet kullanıcıları en çok "YouTube", "hava durumu", "haberler" ve "videolar" gibi terimleri aratıyorlar. Listenin dikkat çekici basamaklarından bir tanesi de "Amazon". "Amazon", 8. sırada kendisine yer buluyor.

Kaynak: www.webtekno.com