Android'e Apple kullanıcılarının kullandığı bir özellik ekleniyor

Android'e Apple kullanıcılarının kullandığı bir özellik ekleniyor
Google, Android platformunda Apple Sağlık Kayıtları'na benzer olan ve CommonHealth adı verilen bir sağlık kaydı hizmeti başlatmayı planlıyor. Bu hizmet ile birlikte sağlık kayıtlarının depolanması ve kaydedilen verilerin araştırmaların geliştirilmesinde kullanılması hedefliyor.
 
Bu kapsamda güçlerini birleştirecek olan UC San Francisco (UCSF), araştırma şirketi Sage Bionetworks ve diğer birkaç ortak, Android için tasarlanmış bir hizmet üzerinde çalışıyorlar. 

CommonHealth olarak adlandırılan hizmet, ilk olarak deneme olarak Ocak 2020'de kullanıma sunulacak. Sağlık kayıtlarının kolayca paylaşılmasını hedefleyen bu hizmeti CommonHealth Ürün Lideri JP Pollak, şu ifadelerle açıkladı: 

"Apple, hastalara sağlık bilgilerine erişimlerini sağlayarak gerçek liderliği gösterdi ve sektörü ileriye taşıdı. Şimdiyse CommonHealth, sağlık kayıtlarına kolay bir şekilde elektronik erişimden yararlanabilecek kişi sayısını önemli ölçüde artırıyor." 

Güvenlik zafiyetine taviz vermek istemeyen CommonHealth ortakları, hasta mahremiyetini sağlamak ve güveni arttırmak için CommonHealth'e bağlanan tüm uygulamaları ve ortakları inceleyecek ve onaylayacak sağlam bir yönetim modelini de uyguluyor.

Kaynak: www.webtekno.com