6 Eylül Çarşamba - Günlük Çin Burçları

6 Eylül Çarşamba - Günlük Çin Burçları

 

Bugünün hakimi Köpek burcu…

FARE

Bugün, öfkeden deliye dönme ihtimaliniz çok yüksek. Aslında kimse bile bile sizi kızdırma niyetinde değil ama size bütün dünya karşıymış gibi algıladığınız sinirli bir gününüzdesiniz. Sakinleşmeye çalışın, kişilerin davranışlarına öfkelenseniz de, ne tür bir cevap vereceğiniz size bağlı.

BOĞA

Son günlerde, size faydası olacak eleştirileri iltifat olarak kabul edebilirsiniz. Bazen insanlar meziyetlerinizden çok kusurlarınızı görür. Sadece nelerden hoşlanmadıklarını dile getirirler. Ama bu duruma başka bir açıdan bakarsanız da bu eleştiriler, aslında yaptığınız işle ilgilendiklerini gösterir.

KAPLAN

En büyük hedefiniz ne? Geniş vizyonunuzu göz ardı etmeseniz de, bazen yaptığınız işlerin çok da anlamlı olmadığını hissedebilirsiniz. Esas hedefinize doğru ilerlemenize yardım edecek ama bugün anlamsız gelen işlerden şikayet etmek yerine hedefe kilitlenin.

TAVŞAN

Her zaman sabrın karşılığının alınacağı söylenir. Her şeye 'hayır' diyen insanlarla uğraşmak zorundasınız ve bu sabrı göstermekte zorlanıyorsunuz. Sizden daha sabırlı olanlar, sizi geçebilirler.

EJDERHA

Bugün yüzünüze gülen insanlar yarın size arkasını dönerse şaşırmayın. Çünkü bulunduğunuz çevrede yenisiniz ve insanlarla tanışma evresindesiniz. Güvenerek arkanızı dönmek için henüz erken.

YILAN

Daha güvenilir bilgiye ulaştığınızda niçin bazı şeyleri daha erken çözümleyemediğinizi anlayabilirsiniz. Kendinize karşı anlayışlı olun, zorlukların üstesinden gelebileceğinize dair kendinize güvenin.

AT

Değiştiremeyeceğinizi bildiğiniz durumlar hakkında daha fazla konuşmanın anlamı var mı? Bazen yaşanan hayal kırıklıkları, zorlukları atlatmanıza yardım eder. Söz konusu olan, çözümleyebileceğiniz bir problemse, elinizden ne geliyorsa yapın.

KEÇİ

Fikir değiştirmek, Keçi burcu için pek kolay değildir. Gerçekten inanmadığı konularda konuşmaz ve sonuçlara hep kendi başına ulaşması gerektiğini düşünür. Bugün, çevrenizde ikna edici kişiler olmasına rağmen, aklınızı çelmeleri kolay olmayacak.

MAYMUN

İnsanlar zor bir soru sorduklarında, sizi cevabı derinlemesine düşünmeye iterler. Cevaplanması güç gibi görünen bir soruyla karşılaştığınızda, cevabı bilmediğinizi söyleyebilecek kadar dürüst olun ama yeterli zaman verildiği takdirde de cevaba ulaşabileceğinizi ekleyin.

HOROZ

İnsanların sizi anlamadığını hissediyorsanız, kendinizi anlatmanın başka bir yolunu bulabilirsiniz. Sorunu tek tarafta aramak yerine kendinize de dönüp bakmak, anlaşmazlığı gidermenizde etkili olacaktır.

KÖPEK

Çok çalışmak bir erdemdir. Ancak bugün önemli olan, çok çalışmak yerine etkin çalışmaktır. Bu, bazı işleri aceleye getirmeden yapmanız gerektiği ya da çok iş yapmak yerine, esas yapılması gereken işleri önem sırasına göre yapmaktır.

DOMUZ

Kimseyle uğraşacak halde olmasanız da, insanların size çözülmesi gereken bir sorun getirmesine engel olamayabilirsiniz. Aslında sadece fikrinizi soranlara, görüşlerinizi aktardığınızda, onlara dikte ettirip fikrinizi uygulamaları konusunda baskı yapmazsanız, tartışmanıza gerek kalmaz.