23 Mayıs Salı - Günlük Çin Burçları

23 Mayıs Salı - Günlük Çin Burçları

 

Bugünün hakimi Domuz burcu…

FARE

Size dostça davranan kişilerin yardım etmekten çok ayak bağı olduğunu düşünüyorsunuz. Aslında iyi niyetliler ancak bunu göstermenin doğru yolunu bilmiyorlar. Hala onlara teşekkür edebilir ve yardım etme çabalarının çok değerli olduğunu iletebilirsiniz. 

BOĞA

İnsanlar kontrolü ne kadar çok eline almaya çalışırsa, sizin de o kadar direnmeniz gerekebilir. Kabul edilebilir düzeyde bir otoriteye izin vereceğinizi bilsinler. Ancak abartmalarına gerek yok.

KAPLAN

Yeni olan her şeye özenmemeniz gerektiğini düşünün. Önce olayın ya da durumun eksi ve artılarını değerlendirmelisiniz. Daha sonra çevrenizdeki insanların da görüşlerini aldıktan sonra harekete geçebilirsiniz.

TAVŞAN

Evren size sık sık işaretler ve sinyaller gönderir. Ancak siz bunların önemsiz şeyler olduğunu düşünüp dikkat etmezsiniz. Bu kez gözlerinizi açıp dikkate almak akıllıca olacaktır.

EJDERHA

Çevrenizdeki kişilerin hata yaptığını fark ettiğinizde onları uyarmanız çok doğal. Sizi dinlemek istememelerine şaşırmayın. Kendi düşüncelerine sadık olabilirler. Haklı bile olsanız, uyarılarınıza aldırış edip etmemek onlara bağlı.

YILAN

Mantığa aykırı şeyler söyleyen insanların etkisinde kalacağınızı bile bile onları dinleyeceksiniz. Çünkü olaya bakış açılarını anlayıp, farklı bir perspektiften bakmaları için onları ikna etmeye çalışacaksınız.

AT

İnsanların, önderliğinize ihtiyacı olduğu zamanlarda, liderlik rolüne soyunmaktan korkmayın. Sorumluluk almaktan hoşlanmadıkları için zor olaylara korkusuzca girişmenize saygı duyuyorlar.

KEÇİ

Karmaşık bir durumun anlaşılması için gerçekler ile spekülasyonları birbirinden ayırt edebilmek önemlidir. Herkes görüşlerini güçlü bir gerçekmiş gibi ortaya koyar. Kanıtları ve yorumları bir kez ayırt edebildiğinizde, kendi düşüncelerinizi gerçekler ışığında şekillendirebilirsiniz.

MAYMUN

Arkadaşınız, bazı şeyleri yapmamanız için birçok neden gösterebilir. Ancak başkalarının düşüncelerine uymak yerine, iç güdülerinize kulak verin. Kendiniz için en doğrusunu, yine siz bilirsiniz.

HOROZ

Şartların hızlı bir şekilde değişmesi, planlarınızı yeniden düzenlemeniz gerektiğini gösteriyor. Kendinizi kurban gibi hissetmektense, yolunda gitmeyen işleri kontrol etmeye çalışın. Yeni planlamalar yapmaktan korkmayın. Önünüze hiç beklemediğiniz güzel fırsatlar çıkabilir.

KÖPEK

Aklınızda sürekli insanların sizin hakkınızda ne düşünecekleri endişesi var. Ancak içten içe kimsenin bu durumu fark etmemesini diliyorsunuz. Herkesin kusurları olabileceği gibi erdemleri de olduğunu unutmayın.

DOMUZ

İnsanların sinirlenmesinin altında yatan geçerli sebepler olabilir. Bu yüzden her fırsatta kendilerini ifade etmelerine izin verin ve empati yapmaya çalışın, onları anladığınızı söylemekten de çekinmeyin.