17 Mayıs Pazartesi - Günlük Çin Burçları

17 Mayıs Pazartesi - Günlük Çin Burçları

 

Bugünün hakimi Köpek burcu…

FARE

Sizin için bu hafta, yapılması ve denenmesi gereken çok fazla işiniz varmış gibi görünüyor. Etrafınızda olan şeylerle ilgilenemeyecek, hatta ofisteki neşeli iş arkadaşlarınızın espirilerine gülemeyecek kadar yoğun olduğunuzu hissediyorsunuz.

BOĞA

Eskiden yaşadığınız zor bir durum tekrar aklınızı kurcalıyor. Birçok teknikle çözmeyi deniyorsunuz, ancak faydası yok. Konuyu farklı bir açıdan değerlendirmeniz gerekiyor. Bunu yapabilmek için biraz rahatlamalısınız.

KAPLAN

Yoğun bir haftanın içindesiniz. Önünüzdeki birkaç günlük programı organize etmek için zaman ayırın. Ne yapacağınızı ve nereye gideceğinizi zaten biliyor olabilirsiniz. Ancak program çıkarıp, yapılanlara tik atmak, başarı hissi vererek motive olmanızı sağlar.

TAVŞAN

'Bağışlayıcı ol' demek kolaydır. Ancak uygulaması zordur. Yine de affedilebileceğini düşündüğünüz konularda ilk hedefiniz affetmeye çalışmak olmalı. Bu uzun vadede çok daha iyi hissetmenizi sağlar.

EJDERHA

Problemler karşısında kendinizi gergin hissedebilirsiniz. Ancak çözüm bulabilmek için biraz rahatlamanız gerekir.

YILAN

Bir problemin daha üstesinden gelmiş gibi görünüyorsunuz. Ancak halletmeniz gereken başka sorunlar da var. Bütün bunları özellikle bugün halletmeniz gerekmiyorsa, kendinize biraz nefes alacak zaman yaratın.

AT

Karşınızdakinin, düşündüğünüz gibi bir karakter olmadığını fark etmeye başladınız. İnsanları tanımaya başladıktan sonra ilk izlenimin değişmesi gayet normaldir. Ancak birini gerçekten tanımak için biraz daha derinlerine inmek gerekir.

KEÇİ

İçinde bulunduğunuz zor durumun olumlu yönlerini yavaş yavaş görmeye başlıyorsunuz… Bazen olanları düşünmek ve bunca zamandır durumu nasıl idare ettiğinizi anlamak için biraz zamana ihtiyacınız olur.

MAYMUN

Maymun burcu kişiliğiniz, çoğu zaman ne düşündüğünü açıkça söyler. Söyleyeceklerinizin, arkadaşlarınızı üzeceğinin farkındasınız. Bu yüzden düşüncelerinizi dile getirirken elinizden geldiği kadar, empati kurmaya ve kibar olmaya çalışıyorsunuz.

HOROZ

Ayaklarınızın yere sağlam basması ve otoriter olmanız gereken zamanlar vardır. Bazen de daha nazik kurulan bir iletişimin ne kadar etkili olduğunu insanlara kanıtlamanız gerekir. Karşınızdaki duruma ve insanlara karşı esnek davranabilmeniz gereken durumları gözlemleyerek, algılamaya çalışın.

KÖPEK

Ağzı sıkı insanların ne sakladığını hep merak etmişsinizdir. Endişelerinize güveniyorsunuz. Ancak yine de kendi işinize odaklanmanız gerektiğinin farkındasınız. Sizi ilgilendirmeyen konularda gereksiz merak duymanız sadece rahatsız edici olacaktır.

DOMUZ

İnsanlar size stres getirse de, olumlu düşünürseniz, durumla nasıl baş edeceğinize dair hep farklı seçenekleriniz olacağını kısa sürede fark edeceksiniz. Talepleri umursamadan, neleri yapabileceğinizi ya da yapamayacağınızı gösterin.