11 Ocak Perşembe - Günlük Çin Burçları

11 Ocak Perşembe - Günlük Çin Burçları

 

Bugünün hakimi Yılan burcu…

FARE

Bir engelle karşılaştığınızda kendinizi biraz keyifsiz hissetmeniz çok normal. Fare burcu kişiliğiniz, karşılaştığı bir karışıklığın üstesinden gelmek için ne yapması gerektiğini hemen anlayabiliyor. Sakin kalın ve hislerinizin sizi ele geçirmesine izin vermeyin.

BOĞA

Bazen bazı konuları, hiç alakası olamayan insanlarla konuşmanız gerekir. Böylece dışarıdan bir gözün olaya bakış açısını anlarsınız. Onların görüp de sizin göremediğiniz şeyleri merak ediyorsanız, bir adım geri çekilerek, daha geniş perspektiften bakmayı deneyin.

KAPLAN

Normalde aklınızdan geçenleri söylemekte tereddüt etmezsiniz. Ancak bugün bir şey söylemeden önce iki kez düşünmeniz daha akıllıca olur. Konuşurken temkinli olmanız gerekmiyor. Sadece istediğiniz mesajı iletirken doğru kelimeleri seçmelisiniz.

TAVŞAN   

Bugün bazı kişilerin motivasyonundan emin değilseniz, birkaç soru sormanız gerekecek. Ne istediklerini ve sebeplerini anlayabilirseniz, sadece tedbirli davranmaya çalıştıklarını fark edeceksiniz. İyi niyetlerini gördüğünüzde, daha açık olmaları için onları teşvik edin.

EJDERHA

Bugün, asabi Ejderha burcu kişiliğinizin sözlü bir tartışmaya girmesi kaçınılmaz. Göz göze gelmeyince bu tartışmalardan kaçabileceğinizi zannetmeyin. İnsanlara nasıl cevap vermeniz gerektiğini bildiğinizde, hareketlerinizi kontrol edebilmiş olacaksınız.  

YILAN

Zevkler değişebilir, sizinkiler bile… Bugün yakın bir arkadaşınız yapmayı hiç düşünmediğiniz bir şeyle ilgili olarak sizinle konuşmaya niyetli. Bu yüzden temkinli olun.

AT

Birilerine verdiğiniz tavsiyeler kendinizi huzursuz hissetmenize neden oluyorsa, konuyla ilgili ikinci bir seçeneği araştırabilirsiniz. İşe yarayacak ve çözüm getirecek bir cevap bulana kadar etrafınızdaki herkese sormaya devam edin.

KEÇİ

Bazı şeylerin istediğiniz hızda gerçekleşmediğini kabul edebilir misiniz? Bu konuda kendi kendinizi dolduruşa getirmek çoğu zaman işe yaramaz. Durumu gözden geçirmek ve yeniden planlamak daha doğru olacaktır. 

MAYMUN

Büyük fark yaratacağına inanmadığınız ufak detaylara olan takıntınızla baş etmeye çalışıyorsunuz. Önemsiz ayrıntılara ağırlık vermek yerine, daha mühim konulara zaman ayırmalısınız.

HOROZ

Geleceğe dönük planlar yapmak gerektiğine inanıyorsunuz. Ancak işler istediğiniz gibi gitmediğinde, bir B planınız olmalı. Aksi takdirde sudan çıkmış balığa dönmeniz kaçınılmaz. 

KÖPEK

İnsanların neden bu şekilde davrandığını anlamak için daha fazla soru sormanız gerekiyor. Bir şey saklıyor olabilirler, ya da ne yaptıklarından gerçekten emin değiller. Çünkü her zaman bu şekilde hareket etmediklerinin farkındasınız.

DOMUZ

Bazı konularda acele etmemek gerektiğini konuşarak netleştirin. Etrafınızdaki insanlar her şey hemen olsun istiyor. Bazen bu görüşe katılmıyor değilsiniz. Ancak bugün hala netleştirilmesi gereken birkaç detay daha var.